Kjøkken, gang, og stue

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

- Gang

Lister/dører/vinduer : Blushing peach på veggene, vinduer og gulvlister blir kritthvitt eller chi.

Vi har en stor hall som er malt med Blushing Peach (vel, den het ikke det, men ser nøyaktig ut som BP) i Lady Minerals. Den gangen har en åpning på 2 & 2 meter inn mot et stort kjøkken (L-form, men gangen er synlig fra store deler av det). Kjøkkenet (som blir levert om et par uker) er i hvit høyglans, med sorte og marmorte (i hvit, med litt sort) benkeplater. Gulvet er i valnøtt. Kjøkkenet er åpent mot en stor stue (man ser hallen også fra stuen, via kjøkkenet), samtidig som det går en lang gang fra kjøkkenet mot soveromsdelen. Vi vil gjerne finne farger som får frem det beste i både hverandre og kjøkkenet, og som matcher både hverandre og 'Blushing Peach'. Vi kunne gjerne tenkt oss kraftige farger, som 'Roseblad', i selve kjøkkenet, siden alt ellers er så nøytralt, men er redd for at den crasher med 'BP'.

2025-06-16 15:55:29

Kommentar

Ah, og så har vi tenkt å gå 'ton-i-ton' over i stuen (lysere enn i kjøkkendelen), og så enda lysere enn det i et påbygg. Men nå søker vi inspirasjon og råd, så ikke tenk så mye på det vi tenker, hvis dere har noen gode ideer.

16/06/2025 15:57:44

Fargerådgiver svarer:

Hei, jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Hører fra deg :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, her er bildene. På bilde nr 1 og 2 ser du fargene vi må forholde oss til (Antique Brass på veggen i hallen, Savannah Sunset i vindfanget / det var lettere den gangen vi bare brukte fargekoder...). Når det gjelder de andre bildene er vi helt frie. På veggene kommer det 'Walls to paint', taket hvite takess, og kjøkkenet i hvit høyglans, med sort og (hvit)marmorerte benkeplater, mens gulvene blir i valnøtt, ganske mørk brun. Det blir kraftige gulvlister i kritthvit/snedråper, og ny belistning rundt alle vinduer og dører, også hvit. Håper dette gir deg noe å jobbe med. 

22/06/2025 09:16:21

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, takk for bilder. Hvis du skal beholde  LADY 20047 Blushing Peach og  LADY 20046 Savanna Sunset anbefaler jeg  LADY 12083 Devine til veggene i stue/kjøkken og  LADY 1832 Skandinavisk Lys i den lange smale gangen (eller motsatt).  Disse vil stå lekkert mot hvite kjøkkenfronter og er fine til sofaen din :-)

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk