Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Kontor
- Gang
Lister/dører/vinduer : Farger på dørkarmer forblir hvite, men vi tror vi går for eikelister (se bilde av gulv i butikken)
Hei! Vi har hatt vannlekasje og leiligheten vår er plutselig et totalrenoveringsprosjekt! Dette har vært krevende, men nå beveger vi oss inn i gjennopprettingsfasen i full fart og må ta raske beslutninger på interiør. Dette er gøt, men også noe overveldende. Jeg håper derfor vi kan få litt råd i veien med farger. Alle rom skal nå males, og vi kommer også til å be de male tak uavhengig av farge vi velger. Fargene fra salgsannonsen er de vi har i dag, noe vi egentlig har trivdes godt med. Vi ønsker oss derimot litt mer farge, spesielt i stuen. Noen endringer som skjer nå som ikke vises i salgsannonsen: - vi har revet vegg mellom stue og kjøkken og skal etter hvert sette inn en kjøkkenøy. - vi har revet sorte fliser på gulv på kjøkken og får samme gulv i hele stuen. Jeg legger med bilder av salgsoppgaven, samt litt bilder av våre møbler vi har i dag som vi beholder det meste av (hvertfall i stuen) Til kontoret (barnerom i salgsoppgaven) har jeg sett på noen av blåtonene og syns Darjeling ser fin ut! Min samboer liker også fargeriket sin Nude til stuen, men jeg er ikke like overbevist av den. Vi trivdes som sagt med de eksisterende fargene også. Da har du litt å gå på i forhold til preferanser. Vi vet ikke om vi kan male over limewash veggen eller om vi skal pusse den ned. Lang tekst, men håper det gir et bedre bilde av hvor vi er. Gjerne kom med forslag til hva enn dere tror blir bra for oss og fargekombinasjoner som passer sammen.
Hei :) Jeg kan forstå at det er omfattende etter en vannlekkasje . Jeg undrer på om kjøkkenøyen vil få samme utførelse lik frontene er i dag ? Er denne i LADY 9918 Klassisk Hvit ? Om du skal beholde noen av de eksisterende fargene vil jeg gjerne vite hvilke dette er slik at jeg får tatt de med i vurderingen. Hører fra deg :)
Hei! Kjøkkenøyen er ikke helt landet enda. Den vil nok trolig få litt annet design enn resten av kjøkkenet for å gli mer inn i stuen og se mindre «kjøkken» ut. Vi kjenner dessverre ikke til hvilke farger vi har i dag, men vi skal sjekker det opp hos forhandler i butikk.
Supert! Da tar du bare opp tråden i denne dialogen når valg på kjøkkenfronter er tatt :)
Hei! Vi har landet på at vi maler alt uansett så vi ikke trenger å fargematche det vi har i dag. Dagens kjøkken er IKEA matte hvite fronter. Jeg tror det er disse: https://www.ikea.com/no/no/p/voxtorp-dor-matt-hvit-90418895/ Kjøkkenøyen blir noe vi tar helt til slutt, men vi beholder det eksisterende kjøkkenet. Der er det eventuelt kun benkeplate som blir byttet slik at den henger sammen med øyen.
Hei :) Dine kjøkkenfronter er da i den samme hvite som vi kaller LADY 9931 Pure og vil da gi en del føringer.
Da mannen din like FR2510 Nude fra Fargerike vil jeg be dere vurdere LADY 2224 Indi Pink som ligger tett på men den vil være en liten tone varmere som jeg vil tro er mer heldig til deres gulv. Hva om du kombinerer denne med den mer nøytrale LADY 1622 Refleksjon eller LADY 0486 Silke (ikke begge) som basefarge i gang og deler av stue /kjøkken.
LADY 6236 Darjeeling er i mine øyne en vakker på kontor og vil stå fint til de nevnte. Ta en titt på LADY 2300 Jord som er vakker til LADY 2224 Indi Pink samt den blågrønne LADY 5489 Free Spirit til soverommet :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
vakker, matt og robust - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger