Ønsker fargeråd i nytt hus

Kategorier:

- Stue

- Barnerom

- Soverom

- Kjøkken

- Kontor

- Gang

Hei, vi flytter i helt nytt funkishus og ønsker gjerne litt fargeråd på alle rom :) har lagt inn noen forslag til ønskede farger, men er åpen for alle forslag :) Ønsker ikke ha et hus som bare er helt hvitt:) https://www.finn.no/359660923 Underetasje: 1) Gang 2) Soverom 1: F.eks bruntone (har sett litt på Cashmere) 3) Soverom 2: Barnerom, f.eks gultone (Soft Radiance?) 4) Soverom 3: Barnerom, f.eks turkis 5) Lekerom (se plantegning): Ønsker en sprek/lys farge (mørkt rom uten vinduer) Hovedetasje: 1) Stue / kjøkken: Gjerne varm lys beigetone, f.eks noe som soothing beige? 2) Hovedsoverom: Skal brukes som kontor/gjesterom, gjerne en lys grønnfarge? Takstue: Kan gjerne være samme farge som stue/kjøkken, men åpen for forslag :) Finn-annonse viser ikke bilder av underetasjen, har derfor lastet opp bilde av gang, lekerom og soverom.

2025-06-17 20:55:33

Fargerådgiver svarer:

Hei, jeg hjelper deg gjerne med fargeråd, men da trenger jeg en NCS fargekode på dine kjøkkenfronter slik at dette kan tas med i vurderingen. Det er også supert om du kan gi meg informasjon om hvilken hvittone du har på detaljer (listverk, dører, vinduer, tak). Hører fra deg :))

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei! Herlig!:) Glemte å nevne at vi ønsker å male tak, lister og dører i samme farge som veggene. Vi har dette i nåværende leilighet og er veldig fornøyd med det :) Samt at vi planlegger å male kjøkkenfrontene i samme farge som kjøkkenvegg (og heller sette inn en kjøkkenøy i f.eks eik som skiller seg litt ut). Skal høre med utbygger om hvitfarge på vegger etc, samt farge på vinduer (disse er i gråfarge). Så kommer tilbake.

18/06/2025 18:16:36

Fargerådgiver svarer:

Supert, da hører jeg fra deg når du har mer informasjon :))

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun