Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Kontor
- Gang
Lister/dører/vinduer : Bomull
Vi har kjøpt leilighet og sett for oss at vi ønsker en lys, men lun farge. Gjerne nøytral og vi har derfor endt opp i gruppen beige, men det er utrolig mange valg. Gulvet er slitt og vi skal male dette også. Vi har tenkt å male taket og veggene i fargen tudor (0552) og tenkt oss en lysere farge på gulvet. Vi har hørt at hvitt blir altfor hvitt og at farger som f.eks. kalk oppleves mye lysere på gulvflater. Hvilke farger vil du anbefale? Det er tiltenkt lik farge i stuer, kjøkken og gang. En mørkere farge på soverom, men lik farge på gulvet. Solforhold: Vindusflater med ettermiddag/kveldssol. Møbler: Grå, blått, beige, hvitt, svart og diverse mørkere detaljer.
Hei, jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Jeg trenger også en NCS fargekode på dine kjøkkenfronter slik at dette kan tas med i vurderingen. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :))
Takk for raskt svar. Vedlagt er bilder fra prospektet, dette er ikke våre møbler/innredning. Vi tenker egentlig å starte på ny, slik at møbleringen heller kan tilpasses fargepaletten vi velger oss i leiligheten nå - det samme gjelder kjøkkenet. Vi ønsker oss en lys, men lun beige eller gråbeige farge som passer til å være lik på tak og vegger. Gulvene skal males, gjerne i en lysere nyanse. På soverommene ønsker vi en noe mørkere og varmere tone, men som spiller sammen med fargen i resten av leiligheten. Hvis du har forslag til farge på kjøkkenet så tar vi gjerne imot det også. Farger vi liker har bl.a. vært tudor, kalk, kalkgrå, macchiato og tidløs. Generelt nøytrale toner hvor vi står fritt ift. fargevalg på interiør og møbler.
Hei, her ser jeg for meg at det vil bli lekkert å male vegger og tak i LADY 1931 Kokos eller LADY 1832 Skandinavisk Lys i stuen, kjøkkenet og gangen. Til kjøkkenfrontene dine vil jeg anbefale deg å ta en titt på LADY 12125 Impression som er en varm, brunaktig og gyllen tone. Jeg legger ved en link med informasjon om hvordan male kjøkkenfronter: https://www.jotun.com/no-no/decorative/interior/how-to/how-to-paint-kitchen .
Til kontoret og soverommet vil jeg anbefale deg fargene LADY 8546 Local Green og LADY 4477 Deco Blue, her kan du velge hvilken du synes passer best i hvilket rom. Jeg vil også anbefale deg å enten male taket i den samme fargen som du velger i oppholdsrommene eller den samme fargen som veggene her også. Noen trematerialer som gulv gir en naturlig lunhet til rommet, hvis alle flater i hjemmet blir malt kan man få en flatere helhet. Et malt gulv blir veldig ensartet så jeg vil anbefale deg å male vegger, tak og kjøkkenfronter først for å så vurdere helheten. Alle fargene jeg har anbefalt deg her er farger jeg ser for meg at vil være lekre mot gulvet slik det er i dag. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
Til store flater, vegg og tak