Nybygg - farger

Kategorier:

- Stue

- Barnerom

- Soverom

- Kjøkken

- Kontor

- Gang

Hei. Vi bygger nytt hus og er litt usikker på farger. Er glad i farger som space, modern beige, sand etc. vi har bestilt kjøkken fra Strai i washed linen og mørke trefronter (mocca). Har egentlig bestemt oss for å ha space i hele 1etg da det så ut som om det gikk fint til kjøkkenet. Men vi er litt usikre på 2etg. Har en trapp opp som er åpen og må da dra fargen mellom de to etg. Trappen kommer rett opp i en loftstue og vi er usikre på om vi skal ha space her også eller om vi skulle gått for noe annet. Samme med soverom x3 og kontor. Tenker taket i letthet. Så lurer vi også litt på hvordan det er vanlig/fint å gjøre med dører og dørlister. Dørlister i samme farge som vegg, samme farge som dør? Kan det vært fint at dørene er samme farge som tak for å få en helhet? Legger ved bilde av sofa, kjøkkenfarger og noen stoler.

2025-06-25 16:15:22

Kommentar

Fargen på kjøkkenet er feil - det er ikke Antwerp beige men washed linen :) gulvet er det som står oppi stolen. Skau Korkvinyl Parador Modular ONE Oak Spirit natural XL

25/06/2025 16:18:16

Kommentar

Ønsker også hjelp til to barnerom. Ønsker grønt på det ene - kanskje begge. Men da ikke samme grønnfarge. Har sett litt på avokado green. Kanskje noe lyst gul på barnerom nr to. Det er de to rommene på 16m2 på tegningen

25/06/2025 17:53:35

Fargerådgiver svarer:

Hei, mot dine kjøkkenfronter i  LADY 10679 Washed Linen og mørkt treverk vil jeg anbefale deg  LADY 1024 Tidløs som basefarge i første etasje og i loftstuen. Jeg er redd  LADY 10678 Space vil gjøre at  LADY 10679 Washed Linen drar seg litt "grønnlig". Til kontoret vil jeg anbefale deg den lune gråtonen  LADY 1352 Form. Jeg ser for meg at  LADY 0470 Avocado Green som du vurderer til det ene soverommet vil bli fint. Til det andre barnerommet vil jeg da anbefale deg den lyse, grønnaktige gultonen  LADY 8124 Malmø. Til hovedsoverommet ser jeg for meg at den dype blåtonen  LADY 5455 Industrial Blue vil være et lekkert valg. Jeg vil anbefale deg å male veggene og takene i den samme fargen på soverommene, for å skape en behagelig kokongaktig følelse. Jeg vil råde deg til å male taklistene i takfargen og gulvlistene i veggfargen i alle rom. Alle fargene jeg har anbefalt står fint til hvite detaljer (vinduer, dører, tak) i  LADY 1624 Letthet. Hvis du vil ha hvite dører i  LADY 1624 Letthet vil jeg anbefale deg å male dørkarmene også i denne hvittonen :))

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 

Lykke til og god sommer :))

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk