Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Lister/dører/vinduer : Vi tror det er chi. Den ene veggen er malt med en dyp blåfarge og veggen på kjøkkenet i en slags blå/turkis.
Hei! Vi skal male skråtaket og den ene kortveggen i stue og kjøkken i vår 2. etasje, og ønsker råd om valg av hvitfarge. Vi tror det er brukt fargen Chi der i dag. Huset er fra 1850, med lav takhøyde og litt skjeve vinkler – noe som gir karakter, men vi ønsker å skape en så rolig og lys atmosfære som mulig. Før vi maler må vi også sparkle og fikse en del sprekker. Her er noen rammebetingelser: Eikegulv og møbler i lyst eik Vinduskarmer og noen detaljer er i lyst treverk som vi ønsker å beholde (for varme og kontrast) Flere takvinduer som vender mot vest Relativt små rom Vi vurderer om vi skal fortsette med Chi, eller om en farge som Letthet (eller noe annet) kunne gi et roligere og litt mindre skarpt uttrykk – uten at det føles gult eller mørkt. Vi vil også male ytterkantene på vinduene, men beholde det lyse treverket på innsiden. Hva vil du anbefale med tanke på helhet, lys og romfølelse – og hva bør vi eventuelt være oppmerksomme på? Vi tenkte også å male trappen ned til første etasje. Ville du gått for samme hvitfarge som resten av leiligheten, eller noe helt annet? På forhånd, tusen takk!
Hei, jeg ser at du har startet to dialoger så jeg svarer på alle spørsmålene dine her slik at alt blir samlet :)) I gangen ser jeg for meg at det vil være lekkert å male veggene (og eventuelt taket) i den dempede, gulaktige grønntonen LADY 8478 Pale Green mot den flotte kommoden. Mot denne vil jeg anbefale deg å malte detaljer (listverk, vinduer, dører) i den myke LADY 1624 Letthet. I andre etasje vil jeg anbefale dere å male alle veggene og skråtaket i den samme fargen for å skape et roligere utrykk. Her vil jeg råde dere til å enten fortsette med LADY 1624 Letthet på alle flater samt detaljer, eller eventuelt å male vegger og tak i den lune, grålige hvittonen LADY 1376 Frostrøyk mot detaljer i LADY 1624 Letthet. Da jeg ikke har fått noen bilder av trappen og trapperommet er det vanskelig å gi fargeråd her, men jeg hjelper deg gjerne om du sender bilder. Vi har sommerferie fra neste uke så det er supert om du rekker å sende bildene i løpet av dagen I så fall :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak
Tusen takk for svar! Sender med bilde av trappen. Jeg tror at det er chi som er malt på veggene oppe og nede, men du anbefaler letthet i steden? Vil den oppleves som lunere?
Hei, LADY 7236 Chi er en krittende hvit med svakt grønne undertoner, så om du ønsker et lunere utrykk vil jeg anbefale deg LADY 1624 Letthet til vegger, tak og detaljer (listverk, vinduer, dører). Eller som nevnt tidligere, LADY 1376 Frostrøyk om du ønsker en egen farge til vegg og tak. Mot LADY 8478 Pale Green i gangen ser jeg for meg at det vil være lekkert å male veggene i trappeløpet i LADY 8303 Hvitlyng og selve trappen i LADY 1624 Letthet. Jeg vil råde deg til å male trappetrinnene med TreStjerner Gulvmaling, resten av trappen kan du male med LADY Supreme Finish. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
vår vakreste maling - til slette vegger
Til store flater, vegg og tak