Farge i stue

Kategorier:

- Stue

Hei jeg skal flytte og ønsker en naturlig hvit/beige farge på veggen som ikke blir for gul eller grønn. Har sett litt på fargene silke, lys antikk, kokos og kalk. Sofaen vi skal ha er söderhamn fra IKEA i fargen gransel natural (legger ved bilde av stoffet). Ønsker å ha en naturlig og elegant farge på veggen. Andre farger i rommet er i mørk eik og marmor.

2025-06-26 15:50:12

Fargerådgiver svarer:

Hei, det er supert med bilder av stoffet på sofaen, men jeg trenger også å kjenne til hvilken hvittone du har på detaljer som dører, lister og vinduer eller skal alt males ? Hvis jeg også kan få bilder av gulvet er det supert. Gulv er en stor flate som bør med i totalvurderingen. Vi tar ferie i Juli så det er fint hvis du svarere raskt :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Tusen takk for svar. Litt usikker på hva som er på listene.

26/06/2025 21:58:39

Kommentar

Dette er sofaen og teppet jeg tenker å ha på gulvet (skal ikke ha det sofabordet)

26/06/2025 22:16:32

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, takk for flere bilder. Hvittonen på listene er ganske avgjørende når du skal ha lyse/hvite vegger. Jeg vurderer ulike lyse toner basert på bildene og setter dem sammen med hvittonen jeg anbefaler. Henter du fargelameller av  LADY 9918 Klassisk Hvit,  LADY 1624 Letthet,  LADY 1001 Egghvit og  LADY 1453 Bomull hos din lokale Jotun forhandler og holder disse opp mot hvittonen du har så ser du fort hvilken som er nærmest :-) 

Hvis du har detaljer i  LADY 1453 Bomull eller  LADY 1001 Egghvit tror jeg at vegger i  LADY 1931 Kokos,  LADY 1875 Sans eller  LADY 10678 Space blir fine. ( Disse vil også fungere sammen med  LADY 1624 Letthet)

Jeg opplever at gulvet har noe rødt i undertonen så 

 LADY 1376 Frostrøyk,  LADY 0486 Silke LADY 0552 Tudor eller  LADY 12182 Gentle Whisper er også gode kandidater. Sammen med disse ville jeg valgt hvite detaljer i  LADY 1624 Letthet eller  LADY 9918 Klassisk Hvit.

Har du hvite detaljer i  LADY 9918 Klassisk Hvit kan også  LADY 1622 Refleksjon,  LADY 1928 Sommersne og  LADY 10341 Kalk fungere godt. 

Jeg anbefaler at du innhenter prøver av alle og ser dem mot sofaen, gulvet og teppet. Ta gjerne et bilde av de du liker best mot sofaen og send til meg så skal jeg prøve å vurdere sammen med deg ( du må vare rask vi tar ferie i Juli )  Så lyse toner og relativt små nyanseforskjeller som vi snakker om nå er det vanskelig å vurdere og si noe sikkert om bak en PC skjerm for dine lysforhold er helt avgjørende. 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 

Lykke til og god sommer :-) 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk