Male slagbenk

Kategorier:

- Annet

Lister/dører/vinduer : Bomull

Vi har en slagbenk på fjellhytte. Veggene er beiset i Drivved (ett strøk selvbeiset). Benken blir nesten borte mot veggen, så vi ønsker å male den. Kjøkkenet er malt i Green Leaf. Vi tror det kan bli litt kjedelig og "forutsigbart" å male benken i samme farge, og lurer litt på en rødfarge i samme tone som Green Leaf. Ser på deres sider at rødfargene som anbefales sammen med Green Leaf går mot rosa (bla Warm Blush). Vi er ikke helt komfortable med rosa toner, og kunne heller tenke oss noe mer gyllent (feks som putene på bildet). Er det noen rødtoner du kan anbefale i den retningen?

2025-08-01 09:17:09

Kommentar

Så akkurat på fargen Statement Red. Den likte vi. Kan den passe?

01/08/2025 09:20:23

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for bilde :) Du har rett i at  LADY 20207 Statement Red vil bli lekkert i møte med både  LADY Pure Nature 9041 Drivved på vegger og fronter i  LADY 8469 Green Leaf, tommel opp fra meg :) Jeg vil også be deg ta en titt på den litt mer sløret  LADY 20208 Poetry Red som i mine øyne vil bli en god kandidat :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter. Lykke til :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk