Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Hei! Jeg holder på å male stua i 2010 g70y. Måtte såpass mye gult til for at fargen ikke skulle framstå grålig eller blålig. Grønn er egentlig ikke min favoritt, men tror det vil skape en god atmosfære med varme og natur pluss stå godt til blå sofa og mange grønne planter. Men hva skjer om jeg går ned på sorthet/mørkhet, f.eks til 1010g70y? Blir den bare lysere eller vil den framstå mer grå/blå/kaldere igjen?
Hei, jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Jeg trenger også informasjon om NCS fargekode på dine kjøkkenfronter, slik at dette kan tas med i vurderingen. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :))
Takk for svar! Vedlagt bilder. Kjøkkenet er ikke bygd enda, men frontene kommer til å være i klassisk hvit (kvikk kjøkken) Jeg legger ved et bilde fra en lik leilighet (malt i grønn) i samme bygg som jeg har henta inspirasjon fra. Jeg legger også ved et bilde fra prospektet som viser lysforhold bedre enn de jeg har tatt. Legger også ved de andre fargene jeg har tenkt å male i på andre rom. Jeg har allerede malt i fersken og aroma og er fornøyd med disse fargene. Jeg ønsker ikke en mørkere farge på stue/kjøkken enn NCS 20 på sorthet, men den kan gjerne være lysere. Jeg er ikke så glad i gul og beige. Fargen må matche ferskengangen og jeg har altså en mørkeblå sofa (du ser den ene sofaputa på bildet). Det er mulig jeg går for den grønfargen jeg har starta på, men jeg er så usikker på om det blir rett at jeg gjerne vil ha dine forslag innspill på andre alternativer. Ønsker at inntrykket skal være varmt og rolig.
Er det også andre farger en grønn som du synes kan passe for å få det uttrykket jeg ønsker?
Ser ut som prospektbildet falt ut så prøver på nytt, pluss et til fargen jeg har malt i
.
Blå er favorittfargen min, men jeg ønsker et varmt inntrykk på stua og tror kanskje ikke blå passer så godt til omgivelsene (?)
Hei, hvis du går ned på mengde sorthet vil fargen oppleves som både lysere og klarere. I mine øyne opplever jeg S1010-G70Y som både lysere og noe lunere enn S2010-G70Y, en mellomting av disse to fargene vil for eksempel være LADY 8596 Sunny Green (1810-G73Y) som er en deilig og lys, gulaktig grønntone.
Siden du sier at favorittfargen din er blå og at du ønsker et varmt og lyst utrykk vil jeg faktisk anbefale deg å male stuen og kjøkkenet i den lyse blåtonen LADY 4666 Silky Blue. Dette er en blå med rød undertone som i mine øyne er vakker til ferskentoner, slik som 1010-Y35R som du har in gangen og på et soverom. LADY 4666 Silky Blue er anbefalt til hvite detaljer (listverk, vinduer, dører, tak) i LADY 9918 Klassisk Hvit så den vil stå fint til kjøkkenfrontene dine. LADY 2169 Aroma som du har på et av de andre soverommene er også lekker til disse to fargene i mine øyne. På det siste soverommet vil jeg anbefale deg å bytte ut LADY 5351 Havbris og/eller LADY 5452 Nordic Breeze med LADY 4468 Alladin eller LADY 4017 Pilasterblå som også har røde undertoner. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
Til store flater, vegg og tak
Tusen takk for raskt og godt svar! Da tester jeg ut den blå du nevner! Forstår det sånn at grønntonene også passer ? og at jeg uansett grønt eller blått kjøkken og stue bør bytte soveromsfargen til rødlig blå?
Hei, om du ønsker å beholde grønntonen du har malt stuen og kjøkkenet i i dag eller velger å gå for LADY 4666 Silky Blue vil jeg anbefale deg å velge en av de rødlige blåtonene til soverommet, altså LADY 4468 Alladin eller LADY 4017 Pilasterblå. Om du ønsker en dypere blåtone vil jeg anbefale deg LADY 4618 Kveldshimmel. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak