Kategorier:
- Gang
Hei, jeg har curious mind på vegger i trappeoppgang fra 1 etg til 2. etg og videre til loft. Jeg vurderer å male rekkverk og muligens trapp i samme farge som vegg. Hvilken glans anbefaler du på rekkverk, og evt trapp. Overligger er tidligere beiset i brun og deretter malt i blank svart. Jeg hadde i utgangspunktet planlagt å lakke overligger. Men etter å ha pusset ned så ser jeg at beis(maling er trukket inn i treet. Så nå vurderer jeg at det som vil gi best resultat er å male overligger i brun. Det jeg ønsker råd om er forslag til brunfarger som vil passe til curious mind. Min erfaring er at feil farger/for varme farger gjør at curious mind ser grønn ut. Og hvilken glans vil du anbefale på overligger? På forhånd takk:)
Hvis veggen er matt/supermatt synes jeg at trapp i LADY Supreme Finish halvblank er lekkert, samme farge i ulik glans gir en vakker effekt. Håndløperen ville jeg malt enda blankere i LADY Supreme Finish superblank. LADY 11174 Curious Mind er en dempet gulbeige tone som fort blir litt "grønn" sammen med for varme bruntoner. Jeg anbefaler LADY 10964 Smoked Oak eller LADY 10385 Belgian Brown :-)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel