Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Hei, Vi skal male over noen stygge merker i huset, og opplever at fargene ikke passer med de fargekodene vi malte med i 2018. Alt er fra jotun og med samme fargekoder, med vi opplever at fargene ser ganske annerledes ut. Er dette bare tidens tann eller er det endringer i fargene? Det gjelder spesielt 1928 sommersne som ser helt annerledes ut, jamfør bilde . Det ble malt opprinnelig i lady pure colour, og nå forsøkt å male flekk som er sparklet i samme farge i lady pure colour på tvers og matt på langs. Begge ser mye hvitere og kaldere ut. Samme problem i gang med 6351 tender green. Er det endringer i fargene? Har dere eventuelt forslag som vil passe bedre/ligner mer? Vi skal også forsøke finne fargekode med fargescanner. Er dere kjent med om det vil sannsynlig gi annen fargekode? Tusen takk for hjelp!
Hei!
Det kan være mange årsaker til at farger malt i 2018 kan avvike fra malingen du maler med nå, med tanke på nye glansgrader, endrede baser osv. Vi anbefaler aldri å flekkmale, men male hele veggen. Ta en prat med Teknisk Service som hjelper deg med disse spørsmålene.
Takk for din henvendelse, dette er et spørsmål for våre eksperter på maling. Teknisk Service treffer du her: https://www.jotun.com/no-no/decorative/contact-us eller på telefon 33 45 75 30.