Kategorier:
- Annet
Lister/dører/vinduer : Det er store blyinnfatta vindauge med lakka eikelister og vindaugskarm. Desse er nettopp restaurerte, så me ønskjer ikkje å gjera noko med desse. Dei har ein varm, gulbrun lakkfarge.
Wallemtunet er ein leistad med ein gamal del som er frå ei stor hytte bygd i 1937. Den eine veggen er ein steinmur og resten av veggene er i mørk brun. Eg usikker på om det er beis eller noko liknande. Det er ein stor gang i same farge. Me ønskjer ein lysare farge, men samtidig behalda same preget av tradisjon. Me er usikre på kva overflatebehandling me treng og kva me skal føra på veggane.
Dersom de ønskjer å sjå leirstaden, er det bilete på wallemtunet.no. Møblane som i dag er raude i det aktuelle rommet, skal skiftas ut. Me ønskjer som sagt å ta vare på det gamle, samtidig som me ønskjer ein litt mindre hyttestil og meir loungestil i dempa naturtonar.
Hei! :)
Av det jeg kan se av bildene på nettsiden tror jeg LADY 8546 Local Green blir lekker i peisstua. Om du vil ha en mer dempet tone vil LADY 1303 Observe, en gyllen beige, eller LADY 11173 Humble Yellow, en dempet gultone lage en behagelig atmosfære. Her kan du også kombinere grønntone med en av de lysere tonene i peisstue og gang. Husk, 2 strøk Jotun Kvist- og sperregrunning på panelet før maling.
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
Markedets beste maling - til tre og panel
Jotun Kvist- og sperregrunning
Best sperrende effekt
JOTUN Spesialrens Gulnet Panel
Til gulnet panel før beising