Kategorier:
- Enebolig
Dører/vinduer/garasjeport :
Grunnmur og tak :
Hei Jeg eier en enebolig fra 1950 som per i dag har fargene sommergul og egghvit. Boligen har per nå skifertak, men i høst vil boligen få et tak som er naturrødt/oransje (pottelberg 44 natur). Samtidig vil detaljer på taket bli svarte. Vi tenker i utgangspunktet å beholde "det gule huset", men ønsker et modigere uttrykk. Gjerne en mer markert gultone med mørke kontraster (kanskje en svært mørk grønn farge rundt vinduer - bare en tanke). Vi er imidlertid helt åpen for helt andre innspill, om dere skulle anse andre fargekombinasjoner spesielt gode. Ettersom taket vil få svarte kontraster, vil det likevel være viktig at rammer rundt vinduer (og kanskje også grunnmur?) får et mørkere uttrykk. På forhånd takk!
Hei :) vi hjelper deg gjerne, men vi trenger bilder, slik at vi får et inntrykk av huset, farge på takstein og omgivelser. Bildene blir ikke synlige for andre enn deg og meg. Hvis bildene er over 5MB ( pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :)
Hei Jeg må ha gjort en feil når jeg lastet opp bildene. Se vedlagt. Merk at taket som er på bildene som sagt erstattes av Pottelberg 44 natur, som er en keramisk naturrød/tegelfarget stein.
Nok et bilde
Hei, takk for bilder :) Da ditt nye tak er relativ oransje i tonen vil jeg anbefale gultoner med nok rødt i seg. Gultoner med for lite rødt vil lett vippe syrlig i møte med tak.
Jeg vil be deg ta en titt på JOTUN 0152 Staverngul i kombinasjon med den dype JOTUN 0745 Grønn Umbra på vinduer. Jeg legger her ved ett inspirasjonsbilde (øvre bildet:) https://uteinspirasjon.jotun.no/slik-velger-du-riktig-husmaling/
Jeg vil også be deg ta en titt på JOTUN 10168 Muted Yellow, den er mindre fargesterk enn de mer tradisjonelle okerfargene, og fremstår med ett mer nedtonet uttrykk. Også denne vil kle JOTUN 0745 Grønn Umbra ;)
Hva med JOTUN MUR 1491 Slipesten på mur, den vil i mine øyne skape en forankring i uttrykket enn hva den hvite muren gjør i dag.
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene.
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
Selvrensende - langvarig nymalt utseende
DRYGOLIN Power Clean Vindu & Dør
Selvrensende detaljmaling med svært langvarig beskyttelse
JOTUN DryTech Murmaling - holder all mur pen lengst
Hei og stort takk for svar. Dette er et utgangspunkt som jeg vil vurdere. Du/dere har ikke forslag til farger som er mindre "konservative"? Jeg er interessert i noe som skiller seg litt ut, og som blir lagt merke til. I den grad dere har alternative forslag mottas dette med takk!
Hei igjen :) Hva om du vurderer JOTUN 1124 Skagengul, den vil poppe litt mer frem enn hva de tidligere nevnte ;)
Av ett helt annet alternativ vil jeg også nevne 7057 Barlind med den dypere JOTUN 7092 Portgrønn på detaljer. Jeg klarer dessverre ikke linke 7057 Barlind da den er funnet i vårt arkiv og ikke digitalisert, den har NCS 5816-G39Y og du vil finne den i fargeviften " Eksteriør Fargevifte". Lykke til :)
Stort takk igjen. Da har jeg noen gode alternativer!