Farge til soverom, gang/entre

Kategorier:

- Soverom

- Bad

- Kontor

- Gang

Lister/dører/vinduer : Hvit (bomull)

Hei, Vi har renovert en stor del av huset som består av entre/gang, 4 soverom/kontor og bad. I den forbindelse trenger vi litt hjelp til fargevalg På badet har vi valgt store grå flis av typen Rock salt, White gold. I entré/gang skal vi bruke terrazzofliser og ellers bruker vi laminat av typen pergo Trondheim Fresh nordic oak. I rommet ved siden av som blir stua er det brukt en farge som jeg tror er heter kalk nå. Vi liker farger som f.eks pale linden (lys grønn), devine, gjerne litt ulike farger på rommene, men som harmonerer.

2025-08-24 19:56:16

Fargerådgiver svarer:

Hei, bildene er litt mørke, kan du sende meg link med bilder av begge flisene og tregulvet slik at jeg er sikker på å få et riktig inntrykk av alle gulv :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Fliser bad: https://www.norfloor.no/rock-salt-white-gold-luc-60x60-ret?gad_source=1&gad_campaignid=20278577482&gbraid=0AAAAADsgzXNRpbk1FPdKxDLDuH8YmKVxy&gclid=CjwKCAjwtrXFBhBiEiwAEKen1z-c46mi4vgz6C2lWXizpOudzi1RKtzBcsO5-nlT458A5Qc79EO4WBoCEfMQAvD_BwE På badet skal det være polerte fliser på veggen og matte på gulv. Ellers en halv vegg med hvite fliser Gulv soverom: https://www.megaflis.no/gulv-vegg--tak/laminatgulv/laminatgulv/pergo-laminatgulv-trondheim-fresh-nordic-oak?gad_source=1&gad_campaignid=20810670678&gbraid=0AAAAAD98ktky7cyqI2oid2jChe88qoUk5&gclid=CjwKCAjwtrXFBhBiEiwAEKen16eC2b3u06LrnEYJ9_NY8qxbUY8pR8EnMACytXMzh_BmVWCgqWIEKhoCCagQAvD_BwE For flisa i gangen har jeg ingen lenke dessverre. Men har lagt ved noen ekstra bilder . Så håper det hjelper :) takk for hjelpen

26/08/2025 17:01:47

Kommentar

Jeg fant den siste flisa til slutt :) Terrazzoflis til entre/ gang https://pavigres.com/produto/52169/

26/08/2025 17:43:27

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen, takk for bedre bilder :-) Sammen med  LADY 10341 Kalk og gulvene du har valgt anbefaler jeg følgende fargepalett. 

 LADY 10341 Kalk - eksisterende farge i stue

 LADY 12076 Modern Beige 

 LADY 12083 Devine

 LADY 12120 Desert Pink

 LADY 20120 Organic Red

 LADY 1623 Marrakesh

 LADY 8478 Pale Green - jeg anbefaler denne fremfor  LADY 8281 Pale Linden som kan oppleves litt kjølig mot mint i noe lys.

 LADY 8252 Green Harmony 

 LADY 8469 Green Leaf

Dette er flere farger enn du trenger, men da har du litt å velge i. De du ikke liker eller får plass til kan tas bort fra paletten uten at det ødelegger for de andre fargene. Hvilke farger som skal hvor er det vanskelig å si så mye om da jeg ikke kjenner til farger på møbler og hva du trives med i ulike rom, men alle fargene kan mikses og matches som du selv ønsker :-)  

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Til bad/våtrom anbefaler vi LADY Aqua.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 

Lykke til og fortsatt god sommer :-) 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Tusen takk for gode forslag :) et av soverommene vurderer vi å bruke til treningsrom, her kunne vi tenkt oss en blåfarge. Har du forslag til en blåfarger som kan passe inn? Gjerne en lys og en mørk. 

05/09/2025 19:05:37

Fargerådgiver svarer:

Hei, ta en titt på  LADY 4894 Ocean Air,  LADY 5503 Natural Blue eller  LADY 5504 Coastal Blue de er lekre sammen med de allerede anbefalte fargene :-) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun