Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Letthet
Hei! Vi malte både vegg og peis i fargen Kokos når vi pusset opp. Taket er malt i Lettet. Kjøkkenet som ligger rundt hjørnet i andre del av rommet er i Blek Sand. Ønsker å male peisen litt mørkere. Har du noen anbefalinger? Har vurdert Soothing Beige, men tror en enda litt mørkere farge kunne gjort seg. Og hvilken type maling og glansgrad burde vi går for?
Hei, takk for bilder :) Jeg vil tro LADY 12075 Soothing Beige gir litt for lite kontrast til LADY 1016 Blek Sand. Jeg vil be deg ta en titt på LADY 1939 Sandbeige som er noe dypere samt helt ton i ton med LADY 1016 Blek Sand da de har like andeler av rødt og gult i seg samt like kulørte :)
På muren ville jeg valgt LADY Wonderwall som kommer i matt glans :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vakker, matt og robust - til slette vegger
Tusen takk for svar! Veggen er i Kokos (ikke Blek Sand), så er først og fremst der jeg tenker det bør vere nok kontrast. Vil du fortsatt anbefale det samme, eller har du også andre alternativ? Se også bilde av marmorplaten på bordet framfor peisen og som er i en litt "vanskelig" farge. Når det gjelder glans er veggen også matt, så lurte på om litt variasjon kunne gjort seg, for eksempel litt mer glans?
Hei igjen :) Basert på ditt ønske holder jeg fremdeles LADY 1939 Sandbeige som favoritt. Jeg vet ikke om du fikk testet den med 2 strøk?
Dessverre er det nesten umulig å se helt korrekt fargegjengivelse på ditt bord her jeg sitter bak en PC så den må vurderes av deg i ditt lysforhold og belysning.
Det kan være at vår nye LADY 12300 Hazelnut Beige som har litt mer kulør i seg også vil bli en god kandidat :)
Det er mulig du har LADY Pure Color på vegger i dag? Den er noe mattere enn hva LADY Wonderwall er slik at du vil få litt forskjell på glansen. Ta gjerne en titt på de ulike glansgradene hos din lokale Jotun fargeforhandler som jeg vil tro har oppstrøksprøver av ulike glansgrader. Mattere maling gir mindre gjenskinn og man får et lunere, mykere uttrykk. Matt maling demper også ujevnheter bedre enn blankere maling – og er derfor takknemlig å bruke for å komme litt enklere frem til et vakkert sluttresultat.
Før du bestemmer deg for en farge, er det lurt å teste den på peisen og observere hvordan den endrer seg gjennom dagen. Lykke til :)