Kategorier:
- Stue
Hei, jeg lurer på å male stue og kjøkken i en lys blå farge, har kjøkkenfronter i varm lin, og tilstøtende rom i macciato, er det noen lyse blå farger som vil stå til dette? Lys eikeparkett på gulv og benkeplater. Klassisk hvit i tak og vinduskarmer.
Hei, sammen med varme toner som LADY 1359 Macchiato og LADY 2201 Varm Lin synes jeg at blå med en varm undertone er lekkert, så jeg anbefaler at du vurdere LADY 4666 Silky Blue, LADY 4468 Alladin, LADY 4017 Pilasterblå eller den mer dempede LADY 4109 Gustaviansk Blå. Ønsker du min mening om hva jeg ville valgt hos deg, må du sende meg bilder. Bildene blir ikke publisert, det er bare du og jeg som ser dem :-) Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Ok. Supert, jeg vil ikke ha beige. Mn litt mer spenstig og viktig passer til d store bildet over sofaen.
Hei, bildet av maleriet er litt mørkt så jeg ser det ikke godt nok, kan du sende meg bedre bilder. Jeg mente ikke at du skulle velge beige vegger, men jeg ville bekrefte at de blå jeg anbefalte passet til de beige du har i tilstøtende rom :-)
Veggen bak bildet er idag malt i krydder
Hei igjen, jeg holder en knapp på LADY 4109 Gustaviansk Blå men jeg opplever at bildet har en varm bunnfarge så alle de blå jeg anbefalt kan bli fine. Har du rokket å innhente prøver og testet /vurdere noen av de bl jeg anbefalte ?
Nei d har jeg ikke rukket, må se på d i helgen. Du tror ikke d blir mye på både kjøkken og stue? Ønsker lysere look, og som sagt ikke beige som «alle» har for tiden
Om samme farge i begge rom er for mye eller ikke er smak og behag, velger du en dempet gråblå tror jeg at det kan bli lekkert :-)
Finnes d noe mellom aladin og pilasterblå? Som vil passe til kjøkkenfrontene?
Hei igjen :-) Du kan teste LADY 4091 Støvblå S2010-R80B som er litt mørkere enn LADY 4468 Alladin og 4175 Vogue S2010-R90B som er lysere enn LADY 4017 Pilasterblå :-)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
Hei, har du forslag til andre farger enn blå?
Hei igjen! Hos deg ville jeg valgt vegger i LADY 12120 Desert Pink eller LADY 2040 Lys Granitt :-)
Og d vil stå til kjøkkenfrontene?
Hei vil jotun cream stå til kjøkkenfrontene og tak som er klassisk hvit?
Hei igjen, ja 0981 CREAM er fin sammen med 2201 VARM LIN og 9918 KLASSISK HVIT, tommel opp fra meg :-)
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel