Ny farge gang og soverom

Kategorier:

- Soverom

- Gang

Lister/dører/vinduer : Alt skal males på nytt

Hei. Vi planlegger å måle om både vegger og tak og lister på to rom: en liten gang med lampe i taket og ellers kun indirekte naturlig lys. Denne er i dag malt i Washed Linen. Fra denne gangen er det dører inn til ett soverom malt i St. Pauls Blue, et kjøkken malt i Tidløs, et lite bad malt i Washed Linen, og en stue malt i Sommersne. Vi har fått et tips om 1276 Soft, men er usikker på om denne vil krasje med de andre fargene, eller om det blir harmonisk. Vi ønsker en lys farge for å mykne opp inntrykket i gangen, og noe som skal fungere både på vegger, tak, dører og karmer. Inngangsdøren er i en rødlig (varm) tretone. Det andre rommet vi skal male er et større soverom på andre siden av leiligheten. Soverommet grenser til stua som er malt i Sommersne. I dag er soverommet malt i Washed Linen. Vi ønsker samme farge på vegger, tak, dører og karmer. Her har vi fra noen andre fått anbefalt 1974 Golden Walnut, men vi lurer på om denne blir "for varm" og er litt skeptiske til brunfargen da det er lite eksempler på hvordan dette ser ut i et helt rom. Kanskje dere har noen flere eksempler enn det vi kunne finne her på nettsiden? Hvis dere heller vil foreslå noe annet, tar vi imot alle forslag med en stor takk. Tusen takk! 

2025-09-10 11:56:28

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) Jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Hører fra deg :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Første bilde er gang, resten deler av soverom. Ingen møbler å ta hensyn til i seg selv.

12/09/2025 08:38:10

Kommentar

Sengen på soverommet er malt i deres farge linblå. Ellers er det hvitt og åpent for endring. I gangen er det en benk, som du ser på bildet. :) Takk!

12/09/2025 08:41:41

Fargerådgiver svarer:

Hei igjen! :) Takk for bilder. 

Om dere ønsker en lys tone til gangen deres bør dere gå for  LADY 1024 Tidløs eller  LADY 1928 Sommersne som dere har i huset fra før, eller så kan dere vurdere  LADY 20362 Pink Ambience, som står godt inn i paletten deres. På soverommet tror jeg det blir lekkert med  LADY 2951 Sophisticated Red, den står i mine øyne godt mot sengen i  LADY 5249 Linblå.


Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 

Lykke til :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk