Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Hei, jeg ønsker råd til ny farge på soverom. Jeg har planer om å få nye gardiner fra tak til gulv på skinne, har ikke bestemt farge på gardiner ennå så disse kan tilpasses ny romfarge. Jeg har planer om å male stuen i en butter yellow tone , ser på ginger tea. Jeg har åpen gang/stue/kjøkkenløsning så tenker samme farge her, evnt noe annet i gang. Jeg skal også få noen til å sparkle over strietapeten før jeg maler soverom og stue. Jeg tenker også å male overskap på kjøkkenet i ginger tea, har sett litt på laurbær som en potensiell farge til underskap på kjøkken, men tar gjerne andre forslag her. Jeg tenker også å male taket i samme farge som veggene, men er åpen for forslag her. Har fått tips om at jeg bør ha en glossy maling på vinduskarmene, tar gjerne tips til farge og type her. Jeg skal også få skap langs veggen på soverommet (der den sorte kommoden står nå). Disse tenker jeg om male i samme farge som soverommet. Tar gjerne forslag her og. Til info skal jeg legge eikeparkett og bytte ut en del møbler.
Hei, jeg hjelper deg gjerne med fargeråd, men jeg har noen spørsmål. Da du planlegger å bytte gulvet trenger jeg en link med bilder av det nye gulvet ditt slik at dette kan bli med i vurderingen. Jeg lurer også på om du skal beholde sofaen du har sendt bilder av eller om den skal byttes ut? I så fall vil jeg gjerne få et bilde av den nye sofaen din. Hører fra deg :))
Hei Line og takk for svar! Sofaen er ny så den skal jeg beholde. Den er fra Bolia og heter Cosima i fargen monza beige: https://www.bolia.com/nb-no/produkter/01-054-60_00309/ Jeg har ikke bestemt eikeparkett ennå, venter på vareprøver. Burde jeg male før jeg legger gulv? Jeg ønsker å bo i leiligheten så mye som mulig under oppussingen. Jeg synes klassisk litt varm eik er fint, gjerne lyst men liker ikke for hvitpigmentert eller de med rosa undertoner. Jeg legger ved bilder av noen parketter, men det spørs litt hvor fint gulv jeg kan ta meg råd til:)
Hei, jeg ser for meg at det blir lekkert å male veggene i stuen og på kjøkkenet i LADY 1965 Ginger Tea. Om du ønsker å bruke denne også på kjøkkenfrontene dine med en grønn tone til underskapene vil jeg anbefale deg LADY 8597 Seaweed Green. I mine øyne vil LADY 8302 Laurbær oppleves som mer kjølig i møte med LADY 1965 Ginger Tea. Av gulvene du nå har sendt er min favoritt 1 stavs Parkett Eik Sand Natur XL, da denne har minst rødt i seg og jeg ser for meg at vil harmonere best med LADY 1965 Ginger Tea. Om du ønsker å male vegger og tak i den samme fargen i stuen og på kjøkkenet kan du fint gjøre det, alternativt vil jeg anbefale deg å ta en titt på den lysere LADY 8124 Malmø til taket. Til gangen vil jeg anbefale deg å velge LADY 8124 Malmø til både vegger og tak. Med disse fargene som utgangspunkt ser jeg for meg at det vil være lekkert å male soverommet i en gyllenbrun tone som LADY 1974 Golden Walnut eller LADY 10963 Golden Bronze. I møte med disse fargene vil jeg anbefale deg hvite detaljer (vinduer, dører) i LADY 1624 Letthet. Jeg legger ved en link med informasjon om hvordan male kjøkkenfronter: https://www.jotun.com/no-no/decorative/interior/how-to/how-to-paint-kitchen . Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak