Kategorier:
- Stue
- Barnerom
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : fargekode på vinduer er NCS 7000N
Vi holder på å bygge nytt hus, og vil i den forbindelse gjerne ha tips til farger på veggene. Det viktigste er i stuen/kjøkkenet, hall og stue/gang i andre etasje. Men tar gjerne imot tips til øvrige rom også. Det er åpen stue-kjøkkenløsning, og vi vil gjerne ha en litt lys hovedfarge i huset, men tar gjerne imot andre type forslag også. Jeg har lagt ved bilde av kjøkkenfronten vi skal ha. Der skal vi ha lys steinbenkeplate (mot det hvite). I tillegg skal vi ha noen hyller i svart. Veggfargene bør passe til typisk vanlige hvitfarger også. Vinduene er mørkegrå og har fargekode NCS 7000N. Vi har ikke bestemt noen farger på vegger enda, og vi tror vi skal gå for lister i samme farge som veggene. I hallen skal vi ha samme fliser som på badet og vaskerommet i samme etasje. Se vedlagt bilder. På badet i andre etasje skal vi ha lyse grå fliser. Se vedlagt bilder. Soverommet i førsteetasje blir kombinert gjesterom og kontor. I andre etasje har vi hovedsoverommet + to barnerom. Jeg er ganske glad i grønntoner, og kan fint ha det i noen av soverommene, men er åpen for forslag. I leiligheten vi bor pr nå har vi Pale linden på det ene barnerommet, Macchiato på kontor/gjesterom, Deco Blue på hovedsoverommet og treasure i stuen og gangen. Det nye huset kommer til å være ganske så moderne nybygg med utsikt mot skog og sjø.
Hei! :) Jeg har ikke fått bilder av fliser og kjøkkenfronter. Om kjøkkenfrontene dine er malt trenger jeg NCS-kode på fargen for å kunne gi deg gode fargeråd. Om dere har bestemt dere for gulv så send meg gjerne link til gulvet. :)
Jeg la ved bilder av flisene, men ser ikke ut til at de kom med. Her er link til fliser på bad i andre etasje: https://www.megaflis.no/fliser-stein--tilbehor/fliser/fliser-bad/pietre-di-paragone-gre-bianco-60x60-9mm Her er link til fliser på bad i første etasje, samt gulv i hall og gulv på vaskerom: https://www.megaflis.no/fliser-stein--tilbehor/fliser/fliser-utendors/konkrete-cenere-60x60-20mm Her er link til kjøkkenfrontene: https://www.kvik.no/kjoekken/designs/veda/dark-oak Vi har ikke bestemt gulv enda, men stilen blir en form for lys eik, antakelig i laminat.
Hei! :)
Jeg ser for meg, 1. etasje:
Hall - LADY 10961 Raw Canvas
Kjøkken - LADY 11173 Humble Yellow
Stue - LADY 11175 Adventure
Gjesterom/kontor - LADY 8252 Green Harmony
Vaskerom - LADY 12120 Desert Pink
2. etasje:
Gang - LADY 10961 Raw Canvas
Stue - LADY 11175 Adventure
Soverom 1 LADY 8252 Green Harmony
Soverom 2 - LADY 12120 Desert Pink
Hovedsoverom - LADY 7613 Northern Mystic
Husk at gulv er en stor flate å fargesette i et hus, så ta gulv med i beregningen før dere fastsetter alle farger. :) Alle disse fargene står godt mot både LADY 9918 Klassisk Hvit, LADY 1624 Letthet, LADY 1001 Egghvit og LADY 1453 Bomull som er de mest brukte hvittonene
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Vakre, matte våtromsvegger
Til store flater, vegg og tak
Hei! Tusen takk for forslag! En presisering er at vi har gjort om stue/kjøkken slik at det er en åpen løsning. Vi vil derfor ha samme farge i hele stuen/kjølken. Vi vurderer også å gå for samme farge overalt utenom soverom/bod/vaskerom, eller evt noe ton i ton slik at for eksempel hallen er litt mørkere. Jeg er ikke så glad i det gule, og synes kanskje forslagene var litt for mye i det gule. Har og tenkt å kanskje gå litt lysere i stue og har for eksempel sett på kalk. Tror du den fargen går greit til de øvrige fargetonene vi har?
Hei igjen! :)
LADY 10341 Kalk er en lekker farge, den står i mine øyne godt mot S7000-N ( LADY 9925 Bergknatt hos oss), men dere bør unngå de gyllne hvittonene som LADY 1001 Egghvit, LADY 1453 Bomull og LADY 1624 Letthet. Av det jeg kan se av bildene på nett vil LADY 10341 Kalk stå godt mot flisene og kjøkkenfrontene dere har bestemt dere for. Dere bør bestemme dere for gulv før dere fastsetter veggfarge, det er lettere å tilpasse maling til gulv, enn omvendt. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.