Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Hei, Jeg har en liten leilighet på 40kvm som skal renoveres. I dag har jeg fargen gentle whisper som jeg har vært veldig glad i, men nå vil jeg lage et skikkelig hjem! Jeg syns gentle whisper blir litt grå og heller mot kokos - dog er jeg redd at denne også er en smule for kald for min smak. Romløsning stue/kjøkken er som en L hvor kjøkkenet er den likle streken i L-en og en egen sone. Jeg skal ha warm oak skuffer med warm white veggskap. Jeg har prøvd soft dunes og liker den veldig godt på kvelden, men syns fargeprøven (oppå gentle whisper) kanskje er litt for gul i dagslys. Har dere noen tips til en farge som er lys og luftig, men samtidig litt lun og varm? Jeg har lyst å male lister og tak i samme farge som veggene. Jeg tar i mot alle tips, ingenting er satt i stein. Vedlagt er fargeprøvene kokos, unbleached og soft dunes på dagens gentle whisper. Samt fargepalett. Mørk eik på kjøkken og lysere som gulv. Benkeplate står mellom taj mahal og Arabescato. (Jeg har godt med vindu og dagslys i leiligheten). På forhånd tusen takk 😊
Hei, jeg hjelper deg gjerne med fargeråd, men jeg trenger en NCS fargekode på dine kjøkkenfronter slik at dette kan tas med i vurderingen. Det er også supert om du kan sende meg bilder av det aktuelle rommet, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis bildene er over 5MB ( pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :))
Hei, Jeg skal totalrenovere leiligheten og kan derfor begynne med helt blanke ark. Det eneste jeg har landet er kjøkken og gulv. Fargekodene på kjøkkenfrontene er: 1240-Y26R. Gulvet er Norrlia fra Bjelin som er en litt mørkere naturlig eik. Jeg har nettopp lært at vi får ulikt lys basert på hvor vinduen er orientert. Jeg har en leilighet hvor kjøkkenet ligger med vinduslys fra sørvest/vest, mens gang og andre del av stue har vind fra nordvest og nord. Noe som sikkert forklarer hvorfor jeg syns fargene blir så annerledes på hver kant av leiligheten. Jeg liker godt Kokos, men syns den kan bli en tanke for grå på noen av veggene. Er det en lun hvit (men ikke for hvit) som kan passe med begge typer lys? Eventuelt en helt helt lys beige som ikke ser skitten ut. Estetikken jeg liker er Mid-Century modern og vil trolig velge en dyp brun eller grønn sofa. Men det vil jeg basere på hvilke farger jeg velger på veggene. (Stuen er i dag i gentle whisper)
Håper bildene kommer med nå :-)
Hei, jeg går ut i fra at fargen på dine kjøkkenfronter er 1235 White Sand (1204-Y26R). I møte med denne fargen, og varmen i treverket i kjøkkenfrontene dine og gulvet vil jeg anbefale deg å velge den lysere JOTUN 10416 Perlehvit, alternativt så kan du gjenta 1235 White Sand som veggfarge. I møte med disse fargene vil jeg anbefale deg hvite detaljer i LADY 1624 Letthet. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak
Takk for hjelpen :-)