Hus fra 1947

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Kjøkken

Hei! Jeg har kjøpt meg hus som er bygd i 1947. Hvilke interiørfarger var mest vanlig/populært på denne tiden? Nå er alt malt hvitt, vil gjerne ha noen farger.

2025-09-29 10:39:31

Fargerådgiver svarer:

Hei, jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Hører fra deg :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

https://www.finn.no/425255990 Her er annonsen, jeg har ikke flyttet inn ennå. Jeg liker generelt litt støvete interiørfarger. Blått, grønt, gult, rosa. Liker ikke grått, rødt, for skarpe farger, eller for “gusjete”

29/09/2025 15:49:10

Kommentar

Så ingen av møblene er mine!

29/09/2025 15:49:43

Fargerådgiver svarer:

Hei, etterkrigstiden var preget av optimisme og klare farger. Farger som minner mye om  LADY 1117 Peach Sky (stue og gang),  LADY 10411 Shams (kjøkken),  LADY 2489 Bella (toalett/bad),  LADY 7040 Cypress (soverom) og  LADY 4223 Sama (soverom)  LADY 4947 True Blue (soverom). Er dette farger du kan trives med og passer de til møblene dine? Vi kan selvfølgelig tone det mer ned uten at det blir feil med tanke på tidsepoken huset er fra. Hvis du sender meg bilder av dine møbler får jeg disse med i vurderingen :-)

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Til bad/våtrom anbefaler vi LADY Aqua.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 

Lykke til :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk