Maling som falmer

Kategorier:

- Annet

Jeg er i styre i Samme i Parken Terrasse Finnsnes. Vi ønsker råd i forbindelse med maling av boligblokka Blokka var malt for ca. 6 år siden, Litt usikker på hvilken maling som ble brukt. Mulig Gjøco. Etter en tid begynte malingen å falme. Vedlegger noen bilder.) Nå er den falmet så mye at vi må male den på nytt. Vi vet ikke hva falmingen kommer fra og er ønsker en anbefaling fra dere om hva vi må gjøre hvilken malingstypen som anbefales. Vi hørt at vi på grunne før vi maler. Vi er uskikker? Vi ønsker å høre med dere om hva dere anbefaler, og hvilken maling vi bør bruke.

2025-10-13 16:34:28

Fargerådgiver svarer:

Hei og takk for henvendelsen!

Til borettslag og større prosjekter som dette tilbyr vi gratis befaring fra en av våre håndverkskonsulenter. Vedkommende kan besøke deg og ditt borettslag med gode anbefalinger til forbehandling og produktvalg, samt ta med seg utvalgte farger som vil passe bra til prosjektet.
Som kjent er den største kostnaden selve arbeidet og derfor ønsker vi å hjelpe til, slik at dere får et mest mulig langvarig resultat.
Flott hvis du kan sende meg din kontaktinformasjon, slik at vi kan koble på korrekt person.

Vennlig hilsen Line

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun