Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Vi totalrehabiliterer og skal velge farger på tak og vegger i to etasjer (85m2). Det er 1. etasje som er viktigst. Det er åpen stue-kjøkkenløsning, og jeg ønsker alle vegger i samme farge. Vi ønsker en hvit-aktig farge på veggene, og vil heller fargsette leiligheten i form av møbeler. Det er en list ca. 20 cm fra himling på veggen, som jeg har vurdert å male i en dyp farge for kontrast. Veggen til venstre bilde 2 og til høyre bilde 3 skal rives slik at stuen blir mer åpen. Derfra går det fra 1. etasje trapp ned til kjeller. Denne skal ha trinn og håndløper i tilsvarende finish og farge som gulv (samme som gulv). Fargene jeg har sett på: tak (letthet, men åpen for klassisk hvit), vegger( tidløs, silke, hvit te, refleksjon, solstreif), list (sophisticated red, coffee, mocca brun) Kjøkkenet har i dag eggehvit på frontene, men disse vurderer jeg å male i veggfargen, så det trenger ikke å blir førende. Kjøkkenet har gul farge i sprutsone, som skal males over. Gulvet blir av typen Berry Alloc Saga Oak (lys, men varm). Det er lite dører og vinduskarmer og hensyna i 1. etasje, men i kjeller vil det bli litt dører, og da er nok bomull standard fargen. I kjeller blir det tre soverom. Vi tenker fortsatt rolige farger, men har lekt med contemporary white, frostrøk, eller sophisticated red (i taket) eller lignende. Trenger ikke prioritere å gi råd om dette om du ikke har kapasitet. På forhånd tusen takk.
Jeg har også vurdert "kokos" og "hvit te". Vi ønsker ikke at fargen blir gul, rosa, grønn osv. og heller ikke at den blir typisk beige.
Hei! :)
Jeg anbefaler at dere tester LADY 1376 Frostrøyk som basefarge i både 1. etasje og kjeller. Jeg tror den blir nydelig i møte med det nye gulvet deres. Med tak i LADY 1624 Letthet og lister i enten LADY 2951 Sophisticated Red eller LADY 2149 Coffee, jeg synes begge to blir lekre inn i paletten din. Soverommene i kjelleren tror jeg blir råstilige med LADY 1376 Frostrøyk på vegger og LADY 2951 Sophisticated Red i takene. :) Legger ved fremgangsmåte for maling av kjøkkeninnredning: https://www.jotun.com/no-no/decorative/interior/how-to/how-to-paint-kitchen
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak