Kategorier:
- Stue
Hei! Vi har i dag en "finstue" som vi vurderer å gjøre om til tv-stue. Det er åpent mellom denne stuen og nabostue. I dag er veggene på begge stuer malt i lys antikk. I tak er det panel "Kjelstad børstet kalket hvitt" på begge. Siden det er stor åpning mellom stuene er det totalt tre vegger i rommet som vurderes omgjort til tv-stue og tilsammen utgjør vegger i dette rommet 25-30 m2. Rommet har to vinduer, hvor karm og liste er malt i lys antikk. Vi ønsker å gjøre tv-stuen lun. Har en stor brun Weston hjørnesofa som den skal møbleret med. Vi vurderer om vi kan male veggene i tv-stuen i fargen dempet sort eller om det blir for mørkt? Er denne fargen fortsatt moderne? Tilstøtende stue vil vi i tilfelle beholde uforandret med lys antikk på veggene. Ettersom det er åpent mellom stuene er vi opptatt av at stuene skal passe sammen, eller rettere sagt at når vi ser stuene sammen må dette se stilrent. I den andre stuen vil vi blant annet ha en stram 3-seters skinnsofa. Hva tenker dere om dempet sort på tv-stua? Evt alternative forslag er vi også mottakelige for. Legger ved et par bilder. NB den brune sofaen står i dag i stuen som blir tilstøtende til tv-stuen og gjengis derfor slik på bilde. Det er gjennomlys.
Hei, mot resten av veggene dine i LADY 0471 Lys Antikk, gulvet og taket ditt ser jeg for meg at det vil være lekkert å male veggene i TV stuen i den dype, brunrøde LADY 2149 Coffee. LADY 9938 Dempet Sort som du selv vurderer er en tidløs farge som også vil passe inn, men jeg ser for meg at det vil være spennende å velge en mer kulørt mørk tone her. Lykke til :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
Til store flater, vegg og tak
Hei og takk for et veldig spennende fargeforslag som vi liker veldig godt! Det er litt vanskelig på bilder å se hvor lys/mørk fargen er. På det lille bildet der hvor selve fargen med navn og nummer presenteres ser den mye lysere ut enn den gjør på bildene av stue hvor vegger er malt i 2149 Coffee. Håper den er tildels mye mørkere en på den lille lappen med navn og nummer. Dette da vi ønsker at fargen på veggen ei heller går for mye ton i ton med Weston sofa, men at veggen blir mørkere og slik en kontrast til sofaen. Vi har troen på at 2149 Coffee gir en slik kontrast, og at det vil passe perfekt. Vil bare hva du tenker om det? Ser at putene vi har i den brune sofaen sofaen vil passe perfekt til ditt fargeforslag. Jeg liker de veldig godt. Bra med gjenbruk.
Hei igjen, se bort fra bildene med interiør som puter m.m. Jeg tror ikke de helt vil passe inn til fargen, kanskje. Men det får vi se om vi går for den😊
Hei, LADY 2149 Coffee har kun 5% mindre sort i seg enn LADY 9938 Dempet Sort. Basert på bildene av interiøret ditt vil jeg anta at det blir en tydelig kontrast mellom fargen LADY 2149 Coffee på vegg og bruntonen i sofaen, den vil i mine øyne også stå nydelig til de ulike interiør elementene du har sendt bilde av :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
Til store flater, vegg og tak
Tusen takk for meget kyndig og god hjelp!🤩Vi liker 2149 Coffee mer og mer og tror det blir så vi lander på den😊Hva ville du gjort med veggene i den andre stuen hvis det var ditt hus? Ville du malt de ikke samme farge?
Hei, jeg har tatt utgangspunkt i at du ønsket å beholde veggene i LADY 0471 Lys Antikk i den andre stuen, i mine øyne er LADY 2149 Coffee og LADY 0471 Lys Antikk lekre i møte med hverandre. Om du ønsker å male begge stuene i LADY 2149 Coffee kan du fint gjøre det :))
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
Til store flater, vegg og tak
Hei og takk for gode råd og inspirasjon😊Nå har vi kjøpt inn Lady Coffee 2149 og gleder oss veldig til å sette igang. Har laget en kollasj som jeg legger ved. Bare en liten refleksjonen, med din gode kompetanse, om du har tid. Leter etter teppe til gulvet som går til farge på vegg/sofa. Legger ved et bilde. Kan du se på om dette kunne passe? Mulig at teppe har for mye rødt i seg?
Hei, det er dessverre umulig å se helt korrekt fargegjengivelse på teppet her jeg sitter bak en skjerm. Vi kan kun hjelpe med farger til flater som skal males :))