Farge til hus

Kategorier:

- Enebolig

Dører/vinduer/garasjeport :

Grunnmur og tak :

Hei! Vi har oppgradert huset litt ute i år og planlegger å fortsette med dette til neste år. Da har vi tenkt å male huset utvendig og bygge ny terrasse med spiler i samme stil som på bildet. Vi bor i et typisk 60-talls hus med kjeller som ligger under bakkenivå og stort sett alle husene i nabolaget er av samme type. Fargene som går igjen er grå og hvit. Vi ønsker derfor å gjøre huset litt mer «personlig» med en litt annen farge. Vi ser derfor på en brun eller beige tone (helst ikke grå) og lurer på om du har noen gode forslag til farger som kan passe? Gjerne kom med forslag til farge på grunnmur og spilene også :) Vi er litt usikre enda på om vi beholder vinduene hvite eller om vi maler disse i dempet sort, men vi lener litt mot å male i dempet sort. Kommer nok ann på fargen vi går for.

2025-11-03 11:01:07

Fargerådgiver svarer:

Hei! :)

Jeg anbefaler at dere tester  JOTUN 1939 Sandbeige med  JOTUN MUR 1376 Frostrøyk på grunnmur og  JOTUN 9938 Dempet Sort på vinduer. Dere kan også vurdere den dypere  JOTUN 10254 Brun Jord med  JOTUN MUR 1491 Slipesten på grunnmur og  JOTUN 9938 Dempet Sort på vinduer. Spilene tror jeg blir lekre om de beises med  TREBITT 90048 Touch Of Oak. :)

Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene. 


Maler du huset med DRYGOLIN Nordic Extreme, vår beste maling med unik Extreme-teknologi, får huset en selvrensende maling med overlegen beskyttelse og ekstrem farge- og glansholdbarhet.

DRYGOLIN Nordic Extreme får du også i Supermatt. Denne har et vakkert, supermatt utseende og den samme unike Extreme-teknologien som sikrer overlegen beskyttelse og suveren fargeholdbarhet.

Vindu, dør og detaljer maler du med DRYGOLIN Nordic Extreme Vindu. Dette er vår suverent beste til detaljer, vinduer og dører, og gir overlegen beskyttelse og ekstrem farge- og glansholdbarhet.

DRYGOLIN Power Clean gir et langvarig, nymalt utseende med sin unike selvrensende teknologi. Malingen er spesielt effektiv mot svertesopp og gir minimalt skittopptak. Med DRYGOLIN Power Clean får huset ditt et langvarig nymalt utseende.

Vi har også Nyheten! DRYGOLIN Power Clean Dør og vindu en selvrensende detaljmaling, med anti-blokk teknologi som blir raskt klebefri, noe som gjør den spesielt egnet til vinduer, dører og andre detaljer som hagemøbler mm. Den er spesielt effektiv mot svertesopp og beholder farge og glans over svært lang tid, og har i tillegg svært langvarig beskyttelse.

Mur maler du med JOTUN DryTech Murmaling.

Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger har en unik fargeresept for at ferdigblandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotuns produkter.

Lykke til med dine uteprosjekter!

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk