Kategorier:
- Stue
- Barnerom
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : Berry Alloc Santorini Oak på gulv og gulvlister
Hei! Vi skal pusse opp en enebolig. Alt innvendig skal rives og bygges opp på nytt. (Men rom-inndeling blir fortsatt lik. Vi starter derfor helt på scratch. Vi har bestemt oss for gulv fra Berry Alloc og lister i samme som gulvet. (Se vedlagte bilder) Og jeg tror vi komme til å velge IKEA Sinarp kjøkkeninnredning. Alle vinduer skal byttes etterhvert og vi skal ha sorte, innfelte vinduer. Vi er ute etter en rolig atmosfære med harmoniske farger, men også litt kontraster med innredningen. Jeg har i utgangspunktet bestemt meg for Jotun Kalk på vegger, (med mindre du ikke tror den vil passe med gulvet). Men trenger innspill på litt ton i ton eller andre farger på feks enkelte vegger eller soverom. Det er to soverom som er til våre tenåringsbarn, (gutt og jente) samt ett kontor utenom vårt soverom. Ser for meg noe hakket mørkere på hovedsoverom, men liker ikke Jotun Kalgrå da jeg synes den blir for grå.
Bilder vedlagt.
Hei! :)
Jeg har ikke mottatt bilder av rommene som skal males, vil du gi det et nytt forsøk? Send gjerne med planløsning og. IKEA Sinarp kommer i lys og mørk utførelse, hvilken av disse har dere gått for? :)
Hei! Prøver igjen. Ingen av møblene som er der er våre. Dette er fra salgsannonsen. Vi tenker på Sinarp i mørk utførelse.Altså mørk eik. Peis skal også rives, og det skal settes opp en ny peis som jeg tenker å male i samme farge som på veggene.
Hei igjen! :) Der kom bildene.
Av det jeg kan se på bildene av gulvet tror jeg det harmoniserer fint med LADY 10341 Kalk. På soverommene tror jeg LADY 12120 Desert Pink, LADY 6378 Iconic og LADY 12076 Modern Beige blir deilige, avslappende farger. På kontoret tror jeg LADY 0552 Tudor eller LADY 12076 Modern Beige vil komme til sin fulle rett. Den anbefalte hvittonen til alt hvitt er LADY 9918 Klassisk Hvit. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak
Takk for svar. Har du noen alternativer til soverom hvor du foreslo Lady Icnoic? Tror det blir for "lyseblått" for min sønn. Hva anbefaler du for takene? Kan jeg male takene i Jotun kalk? Eller bare stue og gang, og klassisk hvit på soverom?
Hei igjen! :)
Om LADY 6378 Iconic blir for lys kan du teste LADY 6379 Cityscape som er en dypere ton-i-ton. I mine øyne står LADY 10341 Kalk fint til alle fargene jeg foreslo, så alle takene kan fint males i LADY 10341 Kalk. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.