Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : LETTHET, BOMULL
Hei! Vi har kjøpt en leilighet hvor alt skal males. Vi ønsker å bevare den klassiske stilen – litt fransk-inspirert – med en lun og varm atmosfære. Det gamle tregulvet skal beholdes, slipes og oljes med en svak hvitpigmentering (men ikke for hvitt). Setter stor pris på dine innspill! 1. Stue og kjøkken I stuen og på kjøkkenet har vi tenkt å bruke Kokos på vegger og gulvlister, og Letthet i tak, taklister og rosetter. I dag er veggene malt i en mørkere beige som gjør at rommet føles litt trangt. Vinduene og kjøkkenfrontene er nærmere Bomull. Vil Letthet, Kokos og Bomull fungere sammen – eller vil disse fargene krasje? 2. Soverom På soverommet vurderer vi Caramel Brown, for å skape et lunere uttrykk – men samtidig bevare en rød tråd i helheten. Vi er litt usikre på om fargen passer sammen med Letthet i tak og taklister, eller om den bør brukes på veggene i kombinasjon med en annen takfarge. Rommet får vegg-til-vegg-teppe i fargen Chester Creme (se vedlagt bilde), og skapene skal males i samme farge som veggene. 3. Kjøkkenfronter Vi har store vinduer og et eldre IKEA-kjøkken (Faktum-serien) som vi ønsker å male før vi bytter det ut om 1–2 år. Hvilken maling anbefaler du for å få en pen og holdbar finish på IKEA-fronter? Og har du eventuelt et fargeforslag som harmonerer med resten av leiligheten? 4. Gang Til slutt – har du noen innspill til gangen, som fungerer som knutepunktet i leiligheten? I dag har vi grå fliser her, men planlegger å bytte til mer naturstein eller beige toner for å få en mykere overgang til det beige teppet på soverommet. Badet har beige fliser med grå/svarte detaljer, og det får stå som det er foreløpig. Setter stor pris på din ekspertise og veiledning i fargevalgene! Hilsen to som har revet seg passe mye i håret – og kjøpt x antall fargeprøver ❤️
Hei, vi har ikke fått bildene dine :-) Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF.
Takk for raskt svar, her kommer de :)
Hei igjen, takk for fine bilder :-) LADY 1624 Letthet, LADY 1931 Kokos og LADY 12292 Caramel Brown er lekre sammen. Kjøkkenfrontene i LADY 1453 Bomull vil se litt gule ut mot LADY 1624 Letthet, men du skriver at kjøkkenfrontene skal males så LADY 1453 Bomull trenger vi jo da ikke å ta hensyn til ?
Hva med kjøkkenfronter i LADY 1624 Letthet eller LADY 12075 Soothing Beige.
Til veggene i gangen anbefaler jeg LADY 12075 Soothing Beige, LADY 12074 Peachy (denne kan du gjerne også vurdere til taket på badet, hvis du ønsker et litt varmere inntrykk på badet), LADY 10683 Cashmere eller LADY 10961 Raw Canvas.
Jeg tror at LADY 12292 Caramel Brown blir lekker mot teppet du har valgt til soverommet, men bilder kan lyve når det gjelder fargegjengivelse så du må selv vurdere prøver av teppet mot fargelamell av LADY 12292 Caramel Brown.
Male skapfronter i samme farge som veggen gir et rolig og fint inntrykk på et soverom. Til kjøkkenfronter og andre skapfronter anbefaler vi LADY Supreme Finish. https://www.jotun.com/no-no/decorative/interior/how-to/how-to-paint-kitchen
Når du velger skap og vegg i samme farge er det lekkert med ulik glans det gir en eksklusiv og vakker effekt. Jeg anbefaler vegger i LADY Pure Color og kjøkkenfronter i LADY Supreme Finish halvblank :-)
Vi har ikke produkter til gulv, men ta en titt på gulvoljer fra Scanox, det er mye som kan bli lekkert på dine gulv. Personlig ville jeg valgt hvitpigmentert eller mørkere mot en dyp brun/sort tone som kontrast mot de lyse veggene er mørke gulv også lekkert. Din lokale Jotun forhandler har kanskje prøveoppstrøk på gulvoljene fra Scanox :-)
Jeg anbefaler at du maler gulvlister i samme farge som veggen så slipper du en hvit stripe ned mot gulvet :-)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Vakre, matte våtromsvegger