Ny farge i gang og gjesterom

Kategorier:

- Soverom

- Gang

Lister/dører/vinduer : Bomull

Hei, vi har nylig kjøpt rekkehus hvor alle vegger skal males. Vi trenger litt råd om fargevalg på gjesterommet og gangen. Gjesterom: Vi skal male alle vegger i samme farge. Skapet er klassisk IKEA hvit. Vi skal på veggen med tapet henge opp skiltet fra bildene som står "NRK Gjester". Vi ønsker oss en farge som går bra med til skilet og rommet. Gjerne som gjør at skiltet popper litt frem på rommet. Rotet skal vekk og det vil komme en enkel dobbelseng inn på rommet. Gangen: Vi har prøvd oss med fargen 8302 Laurbærblad, som vi tenkte ville gå fint med trappefargen som skal bli Green Tea. Vi syntes denne ble for gushegrønn. Vi ønsker oss en lys grå farge, som passer til Green tea. Som vi håper vi blir fornøyd med i trappen, da vi ikke har malt denne enda. Yttergangen vil vi ha en mørkere farge av den som blir i gangen.

2025-11-06 17:00:00

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for bilder :) 

Jeg starter med yttergang. Her ser jeg for meg at  LADY 20217 Muted Coral vil gi en varm velkomst samt gi en tøff kontrast til dine grå gulvfliser. Den vil også være ton i ton med  LADY 20208 Poetry Red som er på kontoret. 

I selve gangen og trappeløp vil jeg anbefale en mer nøytral lys tone som vil bygge en bro mellom alle de kulørte med  LADY 8494 Organic Green og  LADY 8222 Krydderurt på soveværelser og  LADY 5489 Free Spirit /  LADY 8493 Green Tea i stuen. Her vil jeg tro  LADY 1875 Sans vil bli ett godt valg som "brobygger" samt at den er lys og varm nok da det er mer begrenset med naturlig lys. 

På gjesterom med det artige skiltet i den rene blåtonen vil en komplementærfarge få skiltet til å poppe. Ta en titt på  LADY 11220 Ochre Clay som vil gi en tøff  kontrast til NRK Gjest- skiltet. På resterende vegger vil  LADY 11202 Mild Ochre harmonere fint til  LADY 1625 Sjel i gang og  LADY 20208 Poetry Red på rommet ovenfor :) 


Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.
Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 

Lykke til :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk