Ny farge på stue

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

- Gang

Lister/dører/vinduer : klassisk hvit

Hei, jeg og samboeren har nylig kjøpt en leilighet i ett nybygg. Vi har tidligere bodd i litt eldre bygg og trives godt med farger som er varme og koselige. Vi har vell en stil blander litt nytt og gammelt og hvis noe så heller vi kanskje mer mot en Mid-century modern blandet med skandinavisk stil. Leiligheten vi har kjøpt er preget av flere sorte vegger og et sort kjøkken. Vi skal male veggene, men skal beholde kjøkkenet og trenger derfor tips til farger som kan binde sammen de moderne elementene av et nybygg med sort kjøkken med de litt eldre møblene som er preget av ulike nyanser av treverk. Uten at disse blir malplassert :) I tillegg ønsker vi også tips til inngangspartiet, som har et flislagt gulv i "marmor" . Vi ønsker at gangen blir forlengelse av stua og at leiligheten får en salgs helhet.

2025-11-10 14:52:30

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Hører fra deg :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei beklager at bildene ikke kom med. Vi har ikke tatt over leiligheten enda, så har ikke bilder av våre egne møbler i rommet. Bildene vedlagt er fra salgsannonsen, og litt av problemet mitt er at jeg sliter med å se forbi de svart malte og grå veggene for å få et inntrykk av hvordan leiligheten kan bli. Der vi bor nå har vi fargen SANS på veggene, og har vært ganske fornøyd med denne, men det kunne vært gøy å prøve noe annet. Vi ønsker ikke for mørke farge og ønsker å holde fargen tidløs. Vi liker som sagt varmere nyanser og har vurdert farger som SAND til den nye leiligheten, men jeg er litt redd for at denne vil kunne virke litt mørk og kanskje virke litt grå(?). Jeg kan være med åpen for å teste litt farger, særlig i gangen, men tror samboeren min kan være litt mer skeptisk (men kan nok få han på gli med gode forslag). Tusen takk for hjelpen!

11/11/2025 14:43:36

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for bilder og gratulerer med en lekker leilighet:) 

Med ditt rødlige gulv vil ikke  LADY 1140 Sand bli feil da den har 30% rødt i seg og vil dermed ikke så lett vippe grønn i undertonen i møte med ditt gulv. Du kan også ta en titt på den lysere  LADY 1832 Skandinavisk Lys som vil bli en svært god kandidat. Jeg vil også nevne at disse står supert til hverandre om du vil ha to ulike nyanser. I gangen ser jeg for meg den varmere, brente rustikke  LADY 12085 Rural som vil gi en varm velkomst samt gi en rålekker kontrast til marmorflisene. 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.
Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 

Lykke til :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk