Kategorier:
- Kontor
- Gang
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei, :) Har hatt maler som har malt Darjeeling i TV-stua, og Grey touch i kjøkken/stue (åpent). Men vi må male om pga dårlig maling (flugger og maleners dårlige håndverk), men er fornøyd med fargene. Tenker å male aqua maling på kjøkkent over kjøkkenbenken. Skapdører på kjøkkenet i følge Designa: S 7502-B, er det tilnærmet nærmeste koden til Blå Silk.Husk MATT utførelse, Tenker 5% glans er mer enn nok. Kjøkkenøy med "eik liggende" skapdører mot stue. Gang har plater, men må male de veggene hvor snekker har tatt bort platene, ca halvparten. Hvilken farge anbefaler dere. En mørk gang. Et vindfang utenfor som jeg og har lyst å male. Forslag? Kontor som og må males. Forslag? Dører, vindu og lister i "vanlig" hvit, det er vel Bomull. Har du forrslag til gulv i stue/kjøkken og? :) Beklager rotet, da all oppussing har gått litt galt.
Hei :) Så kjedelig å lese at det ikke blir fint etter oppussing.
Jeg vil anbefale LADY Wonderwall over kjøkkenbenk da den har høyere vaskegrad enn LADY Aqua Matt.
Jeg ble usikker, skal du male om eller friske opp kjøkkenfrontene i S7502-B? Om du maler med LADY Supreme Finish er denne i matt 03 glans som vil fungere fint.
Er det slik at panelvegger skal beholdes slik de er og du er uten etter en fin kombinasjon i møte med denne på resterende vegger?
Gulv har vi ingen oversikt over, vi kan kun hjelpe med farger til flater som skal males. Hører fra deg :)
Jeg har lyst å beholde de "treveggene" i gangen og male en farge som passer til. Og som passer til Grey touch i stua. kommer til å være åpent mellom stue og gang. Det er et 70-talls hus, så tenker at de veggene i gangen passer fint. Det er ikke "korea"-panel, men litt bedre kvalitet. Men trappen har jeg lyst å male i en annen farge. For "lakket-gymsalgulv" er ikke så fint. ;)
Hei :) Hva om du bryter med en mer gyllen tone. Jeg ser for meg LADY 1303 Observe i gangen, denne har like mye andeler av rødt i seg som LADY 12314 Grey Touch samt i mine øyne stå fint til ditt gylne gulv og panel. På kontor vil den dypere LADY 12125 Impression ligge ton i ton. Med tanke på gulv vil den dypere LADY 10385 Belgian Brown harmonere fint :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
vakker, matt og robust - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger