Farger til ny leilighet

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Kontor

- Gang

Lister/dører/vinduer : Vet ikke enda, de kan males senere om nødvendig.

Vi har kjøpt leilighet som vi nå må bestemme farger til. Den har 3 soverom og åpen stue/kjøkkenløsning. De 3 soverommene (et skal brukes som kontor) vender mot øst/soloppgang og stue/kjøkken mot vest (sol fra 12-22). Leiligheten har mye lys ettersom den ligger høyt og er en ende leilighet. Denne gangen ønsker vi varme farger og helst i cream og varme brunfarger. Liker undertoner som er røde eller rosa. Jeg har sett på Farrow and Ball sine farger og liker veldig godt Scallop, Dimity og Dead Salmon. Har dere noen tilsvarende i Jontun sine farger? Regner med at kjøkken blir i tre- enten mørkt eller lyst. Møbler er i varme jordfarger. Setter stor pris på forslag til farger som passer sammen. På forhånd takk.

2025-11-27 08:53:02

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Dimity er relativ rødlig, den vil ligge tett på S0603-Y40R. Dead Salmon er tett på  LADY 20184 Thoughtful. Dimity får jeg ikke opp på blandemaskinen så den er jeg usikker på. Jeg leser den er lysere enn hva Dead Salmon så jeg vil foreslå  LADY 20185 Friendly Pink som en god kombinasjon ;) 

Jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Hører fra deg :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun