Farge på vegger/tak soverom og gulv i gang

Kategorier:

- Soverom

- Gang

Lister/dører/vinduer : 9918 Klassisk hvit

Hei! Jeg skal male male vegger og skråtak på soverom (samme farge tak/vegg). Lister/dør blir 9918 Klassisk hvit og furugulvet skal slipes og beises med noe hvitpigmentert. Gangen utenfor blir 0552 Tudor. Har du forslag til en passende farge på soverommet? Ønsker en lys farge, gjerne lysere enn Tudor. Tror du 0471 Lys antikk kan passe eller blir det feil til Tudor? Har også sett på Sommersne (men tror jeg liker Lys antikk bedre). Tar gjerne helt andre forslag også! Jeg skal også male gulvet i etasjen under. Det er malt fra før i en grå farge. Jeg fortsetter gjerne med grått, men jeg ønsker helst en litt lysere (og finere) farge og noe som passer til veggene som skal bli 0552 Tudor her også (de er ikke malt på bildet, men jeg har fått hjelp der jeg ikke kommer til selv øverst i trappen, så det er _egentlig_ ingen vei tilbake når det gjelder Tudor). Gulvet i stue/kjøkken innenfor gangen er noe lyst eike-look-alike og veggene er malt i 2845 Bevegelse. Alle lister/dører/trappen er/blir 9918 Klassisk hvit. Tusen takk! :)

2025-11-27 11:47:40

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for bilder. Hvilken søt "linselus" du har :) 

Det stemmer at  LADY 0471 Lys Antikk er lysere enn hva  LADY 0552 Tudor er men jeg er redd denne vil vippe  LADY 0552 Tudor over til å få en lilla undertone. 

Jeg vil be deg ta en titt på  LADY 1622 Refleksjon som vil harmonere lekkert til  LADY 0552 Tudor,  LADY 2845 Bevegelse og  LADY 9918 Klassisk Hvit

På gulv vil jeg anbefale 1142 Betong. Jeg klarer dessverre ikke linke denne da den ikke er digitalisert og jeg har funnet den i vårt arkiv. Den har NCS 2203-Y41R. Den vil gi en lekker brytning til  LADY 0552 Tudor  :) 


Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 

Lykke til :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk