Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Lister/dører/vinduer : Ren Kvit (base uten noe farge)
Hei! Vi har slått ned en vegg mellom stue og kjøkken/stue og lagt tregulv over hele som er malt i letthet. På veggene tenkte vi frostrøyk, men da vi malte ble det for gult! Vi har kvitt kjøkken med eik benkeplate og en øy m eik sideplater. Vi ønsker oss en kontrastvegg bak øya som passer med resten. I tilstøtende rom er en vegg med soothing beige, men vi ønsker ikke det på resten. Ønsker en nordisk stil med lysbeige møbler og store tepper på de kvite gulvene. Har du råd om veggfarge, tak, lister og kontrastvegg? Legger ved bilde av frostrøyk vegg.. som vi ikke ble fornøyd med😉 og vegg med soothing beige i rom ved siden av med åpen løsning. Håper på svar:)
Hei :) Side om side står LADY 1624 Letthet og LADY 1376 Frostrøyk fint sammen så det er nok lysvinkelen mellom en liggende flate og en stående flate som påvirker. Jeg vil gjerne vite hvilken hvittone det er på frontene da ulike hvittoner ikke er optimale sammen. Hører fra deg :)
Hei! Litt usikker på hvilken kvitfarge det er på frontene, da det er et gammelt høyglans kjøkken fra IKEA.
Hei :) Da kjøkkenfronter er det største møbelet i rommet er jeg avhengig av å vite hvilken hvittone dette er. Om du har LADY 7236 Chi eller LADY 9918 Klassisk Hvit på lister, dører og vinduer er ikke varmere hvittoner å anbefale da dette vil vippe mer gult i undertonen.
Mulig du kan få skannet en kjøkkenskuff hos in næreste fargehandel eller låne med deg en NCS fargevifte hjem ? Hører fra deg :)