Kategorier:
- Kontor
- Gang
- Annet
Lister/dører/vinduer : Jeg har dessverre ikke koder til dette. Det er malt hvitt.
Hei! Jeg har nye kontorer til en praksis med terapi og veiledning. Det er først et venterom/gang (9/10 m2) med dobbel glassdør/skyvedør og et vindu i tillegg. Rommet har mye lys, men blir fort kaldt om vinteren pga de automatiske skyvedørene. Innenfor der er det en korridor ( ca 2 meter bred) med dører inn til to kontorer, bod og kjøkken. Korridoren er uten vinduer men godt opplyst. Kontorene har to vinduer og ett vindu. Alt er i dag hvitt, med tre eikedører og en hvit dør (inntil kjøkken). Det er mulighet for gardinoppheng ved skyvedøren og alle vinduer. Gulvet er mørkeblått belegg, nokså slitt men egentlig en ok farge. Vi lar gulvet bare være sånn og tenker å bruke tepper på. Det er malt tapet, litt knudrete på veggene. Vi har en limegrønn, litt kul sofa i ullstoff som vi tenker å ha i venterom og en biedermeidersofa som evt "ventesofa" i korridoren hvis ønskelig. Den er i gulgrønne nyanser. Vi har vurdert alt fra beigebrune toner til rosa farger. Vi ønsker og gi rommene energi, samtidig som vi ønsker ro og harmoni. Kan du hjelpe oss er det gull:)
Jeg ser at bildene er av ymse kvalitet. Samtidig går fargene igjen og er de samme i alle rom. Kontorene er ca 16-17 m2 og vi vil lyssette med lunt og ikke for skarpt lys.
vet ikke om bildene av korridor kommer med
Hei, takk for bilder. Jeg er redd bildet av korridoren ikke kom med. Om du da også kan sende med bildet av den limegrønne sofaen og biedermeidersofaen slik at jeg får tatt disse med i vurderingen.
Jeg undrer på om gulvbelegget ligger tett på LADY 4947 True Blue ?
Hører fra deg :)
Begge vi terapeutene trives med farger😊✨ Korridoren har samme farger 6-7 meter lang og 2,5 meter bred. Det er fire dører i eik, litt gulnet og en hvit dør.
Vedr. korridoren: Disse bildene var veldig dårlig men det er nok det jeg klarer å få til. Jeg er dessverre ikke på kontoret og det ligger et stykke unna. Det er veldig godt med lys i korridoren, skarpt lys, og jeg tror ikke vi kommer til å endre på det. Vi prøvde med en stor fargeprøve i fargen Kalk der, og den virket nesten hvit i rommet.
Hei , takk for bilder av noen råtøffe sofaer :)
Jeg starter med venteværelset hvor den limegrønne sofaen skal stå.
Jeg ser for meg LADY 20167 Welcoming Red eller LADY 8597 Seaweed Green vil bli gode kandidater da det ser ut til at din sofa ligger tett på LADY 8284 Olive i fargetonen.
I korridoren som har ett godt lysforhold kan det være at LADY 20217 Muted Coral vil hente opp rødtonen i biedermeidersofaen . Av lysere, mer nøytrale vil jeg be deg ta en titt på LADY 12313 Soft Dunes eller LADY 11173 Humble Yellow. Jeg vil også nevne LADY 10963 Golden Bronze. Mulig du kan benytte sistnevnte på dører som vil gi en fin kontrast.
Hva om dere vurderer LADY 2224 Indi Pink, gjerne i kombinasjon med LADY 20217 Muted Coral eller LADY 20167 Welcoming Red på terapi /veiledning rommene.
På ett annet rom samt kjøkken ser jeg for meg LADY 10961 Raw Canvas, LADY 12313 Soft Dunes og / eller LADY 11173 Humble Yellow da disse står vakkert sammen.
Alle disse står etter min mening fint sammen, også med LADY 10963 Golden Bronze på dører samt deres blå gulv så dere kan leke dere med hvem som skal hvor ut fra lysforhold og hva dere liker. Jeg vil tro det vil bli en fin palett med noen rolige, varme toner i kombinasjon med mer energifulle valører :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Fint med et førsteinntrykk som gir litt energi, samtidig at det skaper en ro og harmoni. Bedriften heter «Spiren - psykoterapi og veiledning». Sofaen gjenspeiler jo i hvert fall navnet om en spire…🌱😀
Takk for svar! Så mange spennende farger! Sofaen er nok litt skarpere «eplegrønn» enn det ser som på bildet, men endel gult i også. Jeg synes den rødfargen i gangen ser utrolig flott ut, men kan den bli litt mørk? Vi vurderte først en lysere farge, Serengeti eller soothing beige, og mulig det er rolige farger også? Men de lyse nyansene du har valgt virker jo også fine. Men rommene tar virkelig mye av fargen så vi kunne godt kjørt på med farger🤩 vi drøfter litt🥰
Hei, takk for hyggelig tilbakemelding:)
Jeg antar det er FR1066 Serengeti fra Fargerike du har vurdert. Jeg har ingen NCS fargekode på denne men jeg er litt redd den kan være for rødlig i undertonen slik at den vipper lilla i møte med gulv. Viser det seg at du har LADY 1453 Bomull som hvittone er jeg også redd LADY 1453 Bomull vipper mer gul i undertonen til FR1066 Serengeti.
LADY 12075 Soothing Beige er en dempet beigetone, det kan være at denne vil være hakket for grålig til møbler og gulv.
Hører fra deg når dere har fått testet litt ut ;)
Hei igjen! Her ser du sofaene på plass. Den grønne er jo veldig skarp i fargen. Prøvde meg med en prøveboks med Velkomming red. Synes du den harmonerer? Greit med en farge som demper litt den kraftige sofaen? Sofaen i korridor er også på plass. Jeg hadde en prøveboks med Savanna sunset som jeg malte en prøve av på veggen der, men muted coral er vell hakket friskere, noe som er fint. Sender også et bilde av kjøkken igjen og har satt inn møbler der. Tror humbled yellow blir fin der.
Evt hva med sofisticated red til den knallgrønne sofaen. Dempet og litt frisk samtidig…
Hei :) LADY 2951 Sophisticated Red vil gi en tøff kontrast til den grønne sofaen. Den vil også harmonere fint til LADY 20167 Welcoming Red, LADY 20217 Muted Coral eller LADY 20046 Savanna Sunset om du velger en av disse i korridoren hvor biedermeidersofaen er. Hvem av disse som er mest optimale i korridor er en smaksak men jeg holder en knapp på LADY 20217 Muted Coral.
Da jeg oppfatter den grønne sofaen i en litt annen tone enn forrige innlegg fant jeg også den dype 8619 Oasis Treat i vårt arkiv. Jeg klarer dessverre ikke linke denne da den ikke er digitalisert. Du vil finne den i fargeviften "Interior Greens" hos din lokale Jotun fargeforhandler :)
Da er vi gang å male venterom, korridor, kjøkken/møterom og to kontor. Fargen i venterommet, sofisticated red ble knall til den grønne sofaen der. Vi er i ferd med å male welcoming red i korridor. Det ene kontoret er i green harmony. Masse deilige farger. I kjøkken hadde jeg en 3 liter med Marrakesh så tror vi bare bruker den der. Jeg har tatt bilde fra kjøkken hvor vi har begynt å male. Spørsmålet nå er mitt kontor med to vinduer (nord og sør), så lyst rom. Jeg prøvde raw canvas og caravan. Begge er malt på prøve på veggen der inne (som du kan se på bilde) , det innerste rommet. Jeg hadde lyst til å få fram den litt «kanelfargen», så mulig begge kan funke… hva tror du?
Hei. Takk for etterbilder, det er alltid gøy å se prosessen og det ble virkelig en rålekker kontrast med LADY 2951 Sophisticated Red til den grønne sofaen :)
Den mer nøytrale LADY 1623 Marrakesh på kjøkken vil stå fint i møte med LADY 20167 Welcoming Red i korridoren.
Jeg antar maleriet skal være på ditt kontor. Jeg vil da holde LADY 0280 Caravan som favoritt, den har mer kulør i seg enn hva LADY 10961 Raw Canvas har og vil i mine øyne stå bedre til din fargepalett samt til ditt bilde :)
Send gjerne flere bilder i prosessen ;) God helg ønskes :)
Takk! Det blir spennende å prøve Caravan der. Bilde var et bruktkjøp som jeg bare synes harmonerte med fargepaletten ellers. Vet ikke helt hvor det havner. Kunsten for meg videre er å ikke putte for mye «gammelt», men å skape en litt lett atmosfære mot de kraftige fargene i vegger og sofaer. Det var litt deilig å velge lyser stoler på kontoret mitt bla.