Kategorier:
- Stue
- Soverom
Lister/dører/vinduer : Bomull overalt
Ønsker varme gule vegger og sommerblå himling soverom. Inspirasjon Vincent Van Gogh. Har rullet på fargeprøve 1070-Y10R over 1070-Y50R- ønsker litt mer tmot det gule. Her er lysinnfall fra nord, øst og syd. Høy himling, høye gavlvegger. Ønsker grønt (tror jeg) i stue på vegger og fargen må harmonere med den gule i tilstøtende soverom. Her er høy himling og høye gavlvegger- farge?Lysinnfall vesentlig fra syd (mot hagestue) og vest mot fjord. Tilstøtende kjøkken har mørkeblå vegger - Deco Blue?
Hei! :)
Jeg anbefaler at du tester 10406 Golden Lily på vegger med LADY 4017 Pilasterblå i taket på soverommet. I stua synes jeg LADY 8493 Green Tea lager en lekker kontrast mot den gule.
Jeg får ikke linket 10406 Golden Lily på navn, så legger ved link her: https://www.jotun.com/no-no/decorative/interior/colours/10406-golden-lily-interior
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Til store flater, vegg og tak
HEI, og takk for hurtig svar. Fargene du anbefaler til soverommet er supre! Green The til stueveggene er vakkert, men blir det for mørkt??? Både gavlvegger og en sidevegg er STORE FLATER. Kan jeg evt lysne den? Og hva med himling i stuen? Har vært kjedelig "takhvit" i 20 år. Malerens anbefaling... Jeg lurer også på å installere lister mellom himling og vegg. Farge?
Hei igjen! :)
Hva som blir for mørkt eller ikke er det kun du som kan svare på da det er en smakssak, jeg personlig tror det blir lekkert. ;) Ta en titt på 8427 Secret Garden som er et knepp lysere enn LADY 8493 Green Tea om du mener den er for mørk for din smak. :)
I taket tror jeg det kan bli stilig med LADY 8596 Sunny Green. Om du velger lister mellom tak og vegg anbefaler jeg deg å male dem i samme farge som taket. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Tusen takk for dine råd, og god jul.