Kategorier:
- Annet
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei! Jeg lurer litt på tips til en lys farge (ikke beige) til vegg på vaskerom, hvor skapene er i sage green (https://www.elkjop.no/epoq/inspirasjon/miljo-og-stiler/trend-sage-classic-white-kjokken). Listene er i bomull. På forhånd takk :))
Hei :) jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold og gulv . Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Hører fra deg :-)
Vaskerommet er i bestilling så har dessverre ikke bilder av det, tenkte å male før det blir montert 😅
Hei :) Da jeg ikke kjenner til gulv vil farger jeg foreslår vurderes av deg i ditt lysforhold.
Med LADY 12076 Modern Beige i tilstøtende rom og 5010-G30Y Sage Green på fronter vil jeg be deg ta en titt på LADY 1376 Frostrøyk, LADY 12083 Devine, LADY 10290 Soft Touch og LADY 8478 Pale Green :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Vakre, matte våtromsvegger
Markedets beste maling - til tre og panel
Hei igjen! Nå har vi lagt nytt gulv og spør på nytt om råd til veggfarge på vaskerommet :) som du ser er det beige i tilstøtende rom:)
Hei :) Dessverre er det nærmest umulig å se helt korrekt fargegjengivelse på flisen her jeg sitter bak en PC skjerm som vil spille meg ett puss. Basert på det jeg ser holder jeg en knapp på LADY 10290 Soft Touch som vil gi en varm kontrast til fliser og fronter i 5010-G30Y Sage Green samt nydelig i møte med LADY 12076 Modern Beige :)
Vakre, matte våtromsvegger
Hei! Tok første rådet ditt og malte i tidløs, men syns den nesten får en grålilla undertone sammen med det kritthvite gulvet .. har malt tre strøk og er nå veldig usikker! Det blir veldig kaldt i forhold til at resten av huset har varme beige toner, men jeg vil ikke ha beige på vaskerommet også! Er frostrøyk varmere enn tidløs?? 😅 tusen takk for hjelp!
Hei :) Ut fra denne dialogen,(mulig du har flere? ) kan jeg ikke se at jeg har foreslått LADY 1024 Tidløs .
Jeg har tidligere nevnt LADY 1376 Frostrøyk og LADY 10290 Soft Touch som vil være varmere enn hva LADY 1024 Tidløs er. Test gjerne LADY 1376 Frostrøyk ut :)