Farge i trappeoppgang

Kategorier:

- Stue

- Gang

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Hei! Ønsker råd om fargevalg i trappeoppgang fra stue til andre etasje. Første etasje er malt i Kalk, og har den fargen halvveis opp i trappa. På øvre del av trappa (veggene i andre etasje) er det horisontalt panel og på gulvet er det lyst slipt furugulv. Huset har store sørvendte vinduer og får derfor inn mye lys. Vi vil male veggene som starter halvveis i trappa og er i gangen i andre etasje. Ønsker en litt «sprekere» farge (ikke greige), men samtidig ikke veldig knæsj.

2025-12-17 19:00:51

Fargerådgiver svarer:

Hei! :)

Jeg synes  LADY 10341 Kalk er rålekker sammen med rødlige toner. Ta en titt på  LADY 12120 Desert Pink eller  LADY 20120 Organic Red, i mine øyne deilige, lune toner som står godt til  LADY 10341 Kalk. :)

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 

Lykke til :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk