Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Hei, Tusen takk for veldig god hjelp ved tidligere anledninger, det har vært gull verdt og vi har alltid endt opp med en av dine forslag! Vi har kjøpt hus som vi snart skal ta over og har planer om å male i nye farger. I første omgang er det stue/kjøkken/gang i første etasje, samt soverom i andre etasje som gjelder. For fargen i stue/kjøkken/gang ser vi for oss at denne følger med trappen videre opp til gangen i andre etasje og ned til gangen i kjelleren også ettersom det blir en naturlig forlengelse av trapperommet. I stue/kjøkken/gang ser vi for oss en nøytral tone. Fargene der er allerede relativt nøytrale, men synes de ser relativt kalde og grå ut p.t., så ønsker noe litt varmere. Vi har tidligere hatt Ascott og jeg synes også Kalk er fint. Den litt lysere Silke har jeg også tidligere synes vært fin. Tar også gjerne imot andre forslag dersom du har noe litt mer spennende, men vil helst ikke ha det altfor mørkt. Ville du anbefalt å bruke samme farge hele veien? Det er kanskje mest naturlig? Jeg er usikker på farge på listene og med unntak av et eikebord har vi ikke mange møbler som kommer til å bli med videre. Sofa må også kjøpes ny og er heller ikke kjøpt inn ennå. Til soverommet er vi åpne for forslag. Det kan både fortsatt være lyst, men kanskje en litt annen fargetone, en litt mørkere jordfarge eller potensielt noe mer spennende! Farge i gangen på tilstøtende rom blir sannsynligvis tilsvarende det nede i stue/kjøkken/gang. På forhånd tusen takk for hjelpen! :)
Obs! Sengen vår er i en lys beige farge. Om du trenger kan jeg se om jeg kan finne en bedre beskrivelse.
Hei! :)
I møte med det varme gulvet vil jeg anbefale deg å teste LADY 10290 Soft Touch eller LADY 12313 Soft Dunes som basefarge. Slik jeg ser det fra planløsning tror jeg det blir lekker med alle rom i samme farge, men du kan også vurdere en dypere tone i gangen da det finnes et naturlig skille på veggen, samt ulike gulv. Da tror jeg LADY 12083 Devine eller LADY 12120 Desert Pink blir lekkert. På soverommet tror jeg LADY 8546 Local Green eller LADY 8264 Kaki blir rålekkert i møte med gulvet og en beige seng. :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
JOTUN Spesialvask Før Maling - Spray
Spray på - tørk av