Kategorier:
- Enebolig
Huset er kjent for fargen. Da vi kjøpte het det "det blå huset". Vi malte det seinere mørk skogsgrønn med hvit-krem på vinduskarmer osv. Det ble veldig fint men mye sol betyr at det sprekker mye i paneler på sørsiden. Derfor tenker noe lysere. Vi får nye vinduer - standard rammer er hvite NCS S 0502 Y fra NorDan, men vi kunne bestille i andre farger https://www.nordan.no/tilvalg_01/farger/ Lurer på om lysfarge på hus (lysere grønn kanskje som Stockholmsgrønn eller Lærdal eller noe helt annet) med grå på vindusrammer kan virke mer moderne. Men hvilke grå er jeg ikke sikker på, eller om lysere farger på hus kan likevel fungere med hvite vindusrammer? Huset ble bygget ca 1992 og sto helt for seg, er nå omringet av mer moderne rekkehus og nokså funkis nabohus på det som var skog før. Jeg vil beholde karakteren - dvs at huset var noe fint å se på, men oppdatere og modernisere litt.
Hei! :)
S0502-Y er den vi kaller JOTUN 1453 Bomull, og er en av våre mest solgt hvittoner. Jeg synes LADY 1453 Bomull står godt til både JOTUN 7653 Stockholmsgrønn og JOTUN 7053 Lærdal, men du kan også teste JOTUN 8426 Dewy Green som ligger imellom disse i mørkhet. :)
Klikk deg inn på fargelinken der kan du lese mer om fargetonene og få inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager.