Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : Klassisk Hvit
Hei, vi har i dag malt stuen i fargen Treasure, med overgang fra stue til kjøkken i fargen Hvit Poesi. Gangen er malt i fargen Refresh med overgang til Hvit Poesi. Ønsker å få en litt lunere overgang, det blir litt "grått og kaldt". Kan vi bruke Soothing Beige, eller vil den bli for gul? Alt hvitt er malt i Klassisk Hvit. Trapp er malt i Nøytral Grå.
Hei :) jeg hjelper deg gjerne, men jeg trenger bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Hører fra deg :-)
Det er fargen hvit poesi vi evt ønsker å bytte.
Hei :) Jeg er redd LADY 12075 Soothing Beige vil bidra til at trapp i LADY 9911 Nøytral vil vippe lilla i undertonen. Hva om du vurderer den mer rødlige LADY 10290 Soft Touch som vil gi en fin, varm kontrast i møte med LADY 9911 Nøytral, LADY 7627 Refresh og LADY 7628 Treasure :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vakker, matt og robust - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger
Tusen takk for svar, da skal vi sjekke den ut. Veggen ved trappen vil fortsatt være Refresh, men går over til Hvit Poesi på toppen i 2.etg. Gulvet er egentlig lysegrått i gangen, vi tenker å skifte det ut til en lunere farge. Hovedsakelig var tanken å male veggen med vinduer mot hagen og kjøkkenet. Da blir det å sjekke ut Treasure-Soft Touch (stue) mot Refresh - Nøytral- Soft Touch ( gang/trapp) Det må være dempet, rent og kaldt ( livredd for at det skal bli gult), men synes dagens Hvit Poesi blir vel "trist" trenger å livne opp litt😊
Lykke til med prøving og god helg ønskes :) Jeg tror den vil bli nydelig ;)
Takk det samme! Tenkte kanskje vi kunne gå for soothing beige i stue/kjøkken sammen med treasure, og soft Touch i gangen oppe med regresh og nøytral trapp. ( ser at du skriver på et annet innlegg at soft touch og soothing beige går godt sammen ) Tusen takk for hjelpen 😊
Hei :) Ha i bakhodet at gulv som er en stor fargeflate vil påvirke veggfargen så det er supert om du sender meg link på valgt gulv. Lykke til med prøvetesting :)