Ny farge på bad

Kategorier:

- Bad

Lister/dører/vinduer : Bomull

Jeg har betongfliser på vegger og gulv. Tak, innredning, ikeaskap, dør og karm er malt i bomull. Badet har ikke vindu. Gangen inn til badet er malt i fargen hvit lin. Jeg ønsker et varmere og lunere uttrykk på badet. Det som skal males er taket, dørkarmen og ikeaskapet og en dør som er foran vaskemaskin/tørketrommel. Baderomsinnredningen er veldig blank og glatt, så den tenker jeg ikke å male.

2026-01-19 15:26:44

Fargerådgiver svarer:

Hei, her ser jeg for meg at det vil være lekkert å male taket, døren og dørkarmen i den lune, gyllene og ferskenaktige rosatonen  LADY 20046 Savanna Sunset. I møte med denne og flisene på gulv og vegger ser jeg for meg at det vil bli lekkert å male det som skal males av innredningen i den dype, brunrøde tonen  LADY 2149 Coffee. Her er en link med informasjon om hvordan male interiør som baderomsinnredning: https://www.jotun.com/no-no/decorative/interior/how-to/how-to-paint-kitchen . Lykke til :))

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk