Nytt hjem

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Kjøkken

- Gang

Lister/dører/vinduer : Bommul

Nytt hjem trenger farger Skal ha berry alkov - dus eik på gulvets Kjøkken blir IKEA og Sinarp dører. Det er gang, stue, kjøkken og 2 soverom Stuen er ca 20 kvm med spisestue Kjøkkenet er smalt og langt (220*420), blir lite overskap mulig "hylle" løsning 1 stort og 1 mindre soverom Kommer til å ha bomull på dører og karmer Har mørkt spisebord/sofabord/glassskap (typ Parade fra Møbelringen) Store vinduer med dype vinduskarmer i alle rom bortsett fra gang Ønsker lyse farger i stue/kjøkjen/gabg - enten ton i ton eller samme Er glad i blått på soverom Ikke så glad i gule undertoner liker det kaldt men alikevell varmt om det gir mening. På forhånd takk for hjelpen ☺️

2026-01-23 06:37:19

Fargerådgiver svarer:

Hei, jeg hjelper deg gjerne med fargeråd, men jeg har noen spørsmål for å kunne gjøre en god og faglig vurdering. Jeg trenger linker med bilder av gulvet ditt og kjøkkenfrontene, om kjøkkenfrontene er malt trenger jeg en NCS fargekode på disse. Hører fra deg :))

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

heihei, her er link til kjøkkenfrontene : https://www.ikea.com/no/no/p/sinarp-skuffefront-brun-50404169/ og her er til gulvet https://www.obsbygg.no/gulv/laminatgulv/2899717?v=ObsBygg-5414404293916 og dette er dørlistene https://www.obsbygg.no/trelast-og-tyngre-byggevarer/treverk/listverk/karmlist/2292737?v=ObsBygg-7040433309298 gulvlister: https://www.obsbygg.no/trelast-og-tyngre-byggevarer/treverk/listverk/gulvlist/2292620?v=ObsBygg-7040431874576 benkeplate er jeg litt usikker på men tror det blir noen lignende som denne https://www.ikea.com/no/no/p/moecklarp-spesialtilpasset-benkeplate-matt-offwhite-marmormonstret-hoytrykksporselen-10603929/#content

23/01/2026 14:30:47

Fargerådgiver svarer:

Hei, her vil jeg anbefale deg ton i ton fargene  LADY 1376 Frostrøyk,  LADY 10678 Space,  LADY 12075 Soothing Beige,  LADY 12290 Antwerp Beige og  LADY 11130 Shade. Alle disse er lekre i møte med hverandre så her står du fritt til å velge hvilke du ønsker å bruke i hvilke rom ettersom hvor lyst eller mørkt du ønsker det. Som forslag til kulørte toner som passer fint inn i denne paletten vil jeg anbefale deg  LADY 5249 Linblå,  LADY 5516 Iron Blue og  LADY 20142 Daydream. Lykke til :))

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Takk ☺️

26/01/2026 15:11:34