Ny farge i kjellergang

Kategorier:

- Gang

Lister/dører/vinduer : Bomull

Holder på å renovere kjeller, og gangen trenger ny farge. Den grenser til kjellerstue som har hovedfargen Subtle Green, og kontrastvegg i Mindful Green. I tillegg er trappa opp til stuen åpen, og stuen er malt i Demring. Ellers er det lister og dører i Bomull og vi vurderer å male taket i Bomull også. Gangen var tidligere malt i Demring, men vi tenker en litt lysere farge, da gangen ikke har noe naturlig lys. Vi liker best farger som heller mer mot blåtoner (grå, grønn, blå).

2026-01-23 12:38:20

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Da renoveringen er i gang skal du sannsynlig bytte gulv? Om du har bilde eller link på gulvet er det supert da gulv vil påvirke veggfargen. Hører fra deg :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Selvfølgelig, glemte å ta med gulvet. Det blir flisgulv fra Megaflis: Rovere Pearl se link: https://www.megaflis.no/fliser-stein--tilbehor/fliser/fliser-stue-gang-og-oppholdsrom/rovere-pearl-22.5x90-95mm

23/01/2026 14:13:40

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for link  :) Du nevner at du liker blåtoner. Dessverre er det en utfordring å finne en blåtone som er lysere enn  LADY 1269 Demring som også skal stå fint til  LADY 1453 Bomull. Mange av de lyse blå er anbefalt til  LADY 9918 Klassisk Hvit

Med  LADY 7685 Subtle Green og  LADY 7686 Mindful Green samt  LADY 1269 Demring i paletten vil jeg be deg teste ut  LADY 8596 Sunny Green som vil bygge en bro mellom dine farger og til  LADY 1453 Bomull :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.
Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til! :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk