Ny farge på stue

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

- Gang

Lister/dører/vinduer : JOTUN 1453 Bomull

Hei har nå nettop kjøpt en ny leilighet og ønsker å male mens leiligheten står tom. Jeg har og lyst til å prøve meg på en litt annen farge enn det som er der nå. Jeg vil gjerne ha noe som passer med det eksisterende grønne kjøkkenet, og som føles varmt og lunt. Inspirasjon jeg har sett på har vært litt "mid century" stil, med mye tre og varme møbler. På forhånd har jeg blitt tipset om fargen Antwerp Beige, vet ikke hva dere tenker om denne. Jeg lurer og på om jeg bør male tak i evt samme farge. Fargen jeg har oppgit på lister og dører er jeg ganske sikker på stemmer, men ikke helt.

2026-02-04 08:54:13

Fargerådgiver svarer:

Hei, her kan det virke som at det har skjedd noe på veien for jeg har dessverre ikke mottatt noen bilder, vil du prøver å sende de på nytt? Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig og at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Hvis dere skal skifte gulv trenger jeg link med bilder av nytt gulv. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Jeg trenger en NCS fargekode til dine kjøkkenfronter og jeg lurer også på hvilken farge det er i gangen, slik at dette kan tas med i vurderingen. Hører fra deg :))

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Oi det var leit, håper bildene kommer nå! Vet ikke helt fargekoden på kjøkkenet, men jeg synes det ligner på Jotun 8493 Green Tea. Vet også lite om fargen i gangen utenom det man ser på bildene dessverre. Men denne vurderes og malt. Takk på forhånd!

04/02/2026 19:20:50

Fargerådgiver svarer:

Hei, med utgangspunkt i slik fargen på kjøkkenfrontene dine og gulvet oppleves på bildene vil jeg anta at  LADY 12290 Antwerp Beige vil være lekker i dette rommet. Å male vegger og tak i den samme fargen vil gi deg et behagelig og nedtonet utrykk, det vil også løfte taket noe da skillet mellom vegger og tak blir hvisket bort. Jeg ser også for meg at det vil være lekkert å male vinduer, vinduskarmer, dører og dørkarmer i den dype, brunrøde  LADY 2149 Coffee. Da jeg ikke kjenner til den ekstakte NCS fargekoden og heller ikke fargen i tilstøtende rom må du selv vurdere hvordan disse elementene er i møte med hverandre. Lykke til :))

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk