Ny farge i stue og gang

Kategorier:

- Stue

- Gang

Hei, Jotun Vi har nettopp kjøpt nytt hus og planlegger hvilken farge vi skal ha i stue og gang. Legger ved bilder fra salgsoppgaven. Eksisterende møbler osv. kan du altså se bort ifra. Panelet på veggene skal erstattes med gips og vi planlegger å sparkle/slemme peisløpet. Vi har kjøpt inn et eikebord som vi skal ha i stuen. Vi er glad i tre (eik, teak+++) så kommer nok mer av det. Eksisterende gulv og de store vinduene mot sør synes vi er veldig fine. Disse ønsker vi å fremheve. Nærmest vinduene vil det komme mye lys og sol. Vi ønsker å male alt i farger; vegger, tak, lister, dører osv. Har også sett for oss å ha forskjellige farger på det nevnte, kanskje en lysere farge i himling enn veggene og høyere glans på listverket. Ikke opptatt av hva som er trendy akkurat nå. Fargene bør matche gulvene. Vi har sett for oss lyse, varme farger. Gjerne i toner mot beige, rød, oransje eller gul. Ikke grått. Ønsker at stuen skal oppleves som luftig og varm. Unngå "hulefølelse" og at fargevalgene oppleves overveldende/altoppslukende. Kan dere foreslå en eller flere palletter som dere tror kunne tatt seg godt ut? Vi gleder oss til å høre svaret :) 

2026-02-04 17:07:18

Fargerådgiver svarer:

Hei! :) 

I møte med det varme gulvet tror jeg  11206 Coral Sand,  11068 Warm Dunes,  LADY 12125 Impression,  LADY 11175 Adventure og  LADY 10981 Norwegian Wood blir en lekker palett og gir dere en deilig, lun stemning. Om dere ønsker å bryte opp med en annen tone vil den olivengrønne  LADY 8546 Local Green gi en deilig kontrast. :) 

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Lykke til! :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk