Stue og soverom

Kategorier:

- Stue

- Soverom

Hei, jeg skal male om stue og soverom i en leilighet som i dag har hvite vegger. Jeg ønsker meg veggene i litt mere lys beig/grå tone. Dører i leiligheten er brune, kjøkkeninnredningen er brungrønn og gulvene er i lys marmor. Jeg har prøvd meg med 1376 Frostrøyk og 1024 Tidløs. Begge fargene ble for mørke. Hva mener du om 1622 Refleksjon eller 0486 Silke? Blir Refleksjon for rød og silke for gul? Andre alternativer.., hva ville du ha valgt? Gleder meg til å få fasiten fra deg☺️ Se bilder vedlagt av leiligheten

2026-02-05 14:36:30

Fargerådgiver svarer:

Hei  :) For lettere å kunne gi en faglig vurdering vil jeg gjerne vite NCS fargekode på dine kjøkkenfronter . Hører fra deg :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, Det står dessverre ikke noen fargekode i FDV permen.. tror du at du klarer å hjelpe meg likevel.

05/02/2026 17:57:16

Fargerådgiver svarer:

Hei, da du ønsker deg en lys beige tone er det nødvendig å ha informasjon om riktig NCS fargekode på kjøkkenfrontene dine for å kunne gi deg et godt fargeråd, slik at fargene vil harmonisere og ikke krasjer i undertonene. Jeg vil råde deg til å ta med en skuffefront til din lokale Jotun forhandler slik at du kan få fargen scannet til nærmeste NCS fargekode. Hører fra deg :))

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, da fikk jeg tak i fargekoden som du etterspurte. Hører fra deg:)

09/02/2026 15:33:24

Fargerådgiver svarer:

Hei, etter å ha hørt med teknisk har jeg kommet frem til at fargen på dine kjøkkenfronter tilsvarer  JOTUN 1377 Utmark (3107-Y24R). I møte med denne fargen vil jeg anbefale deg å velge  LADY 1622 Refleksjon av fargene du nå har vurdert, om du har hvite detaljer i  LADY 9918 Klassisk Hvit. Lykke til :))

Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Colour Manager. 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Tusen takk for hjelpen, Line. Du var til stor hjelp.

11/02/2026 08:51:15