Kategorier:
- Annet
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Hei. Vi skal male grovkjelleren vår, som har smale kjellervinduer. Tror vi har landa på harmoni på vegg og klassisk hvit på vindu og dørkarmer. Er nå på jakt etter en gråblå farge til gulvet. Har kikka på coastal blue, men vi var ikke 100 % fornøyde, men ikke misfornøyde heller. Lurer litt på kveldshimmel f.eks.? Har ikke lyst på noe lysere enn coastal blue. Vi vil ha helt annen belysning enn bildet viser. Bildet er tatt på kvelden.
Mente Horisont på vegg!
Hei, her kan det virke som at det har skjedd noe på veien for jeg har dessverre ikke mottatt noen bilder, vil du prøve å sende de på nytt? Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Med utgangspunkt i JOTUN 1638 Horisont på veggene kan jeg bekrefte at både LADY 5504 Coastal Blue og LADY 4618 Kveldshimmel vil passe fint inn i paletten. Om du ønsker en lysere tone enn disse fargene vil jeg anbefale deg å teste ut LADY 4017 Pilasterblå eller den mer grålige LADY 5081 Fabrikk. Lykke til :))
Hei igjen. Vi endte opp med klassisk hvit på vegg og coastal blue i kjelleren. Fornøyde med det! Nå skal vi male resten av huset: I gangen vår har vi lysegrå fliser. Dette er et mørkt rom med kun et smalt vindu mot vest. Hva slags hvitfarge kan bli bra her? Soverommet vårt og ett barnerom har relativt store vinduer mot øst, og gjesterommet vårt har et vindu mot vest. Lyse furugulv med Misty-lakk i disse rommene. Dørene kommer i klassisk hvit. Vi har lyst på en hvitfarge som passer til klassisk hvit, men som kanskje er litt lunere. Ikke så glad i bomull, og har tidligere hatt Tidløs, men synes den er litt vel grå. Tips her? (Stua og kjøkkenet vårt får gjerne samme farge som soverommene, men det er kanskje verdt å vite at her er det mørkere parkett. Har du forslag?)
Hei, Hei, jeg hjelper deg gjerne med fargeråd, men jeg trenger bilder av alle rom du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Jeg trenger også en NCS fargekode på dine kjøkkenfronter, slik at dette kan tas med i vurderingen. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist (kryss over bildet), da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Hører fra deg :))
Kan du lage en liste med hvittoner som passer til klassisk hvit?
Hei, jeg håper denne linken vil være til hjelp: https://lady.inspirasjonsblogg.jotun.no/hvitt-er-ikke-bare-hvitt/ :))