Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Vi overtar snart ny leilighet. veggene er i Smooth white. Dører, karmer og tak er i klassisk hvit. Gulvet er heltre lys eik med noe mønster. Vi skal bygge en skjenk, og ønsker å male denne. Spisebord og stuebord er i hvitoljet eik. En lenestol er i røkt eik. Skjenken kan enten være i en lysere farge enn veggen, eller den kan være i en dus blå farge, ikke for mørk. Jeg ser at Nordic breeze, Blåis, Linblå og Silky blue passer til Smooth white. Jeg tror kanskje Blåis blir litt mørk. Samtidig ønsker jeg ikke at det skal bli for "søtt" med babyblått. Veggen som skjenken skal stå på er fire meter, og skjenken blir 316 cm og ca 80 cm høy med ben. Har du noen forslag her?
Hei, jeg vil gå så langt som å si at LADY 8470 Smooth White passer til alle blåfarger. LADY 5249 Linblå eller den litt grønnere LADY 5530 Collected Blue er gode alternativ hvis du vil ha lysere blå som ikke blir søte. Vil du ha enda litt lysere blå vil jeg også nevne LADY 5081 Fabrikk, JOTUN 5556 Nordic Blue og JOTUN 4710 Duggblå de to siste finner du prøver på i Jotun Fargesenter Ute/eksteriør. Disse fargene kan selvfølgelig også blandes i LADY Supreme Finish som er anbefalt til møbler inne.
Ønsket du en lysere tone enn veggen synes jeg at LADY 1928 Sommersne er fin :-)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.