Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Bad
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : Fleksibelt
Hei! Vi skal pusse opp et 50-tallshus i havgapet i Nord-Norge. Vi har falt for Epoqs kjøkkenfronter Trend i fargen dusty yellow og planlegger å ha hvit benkeplate og krom armatur og stålvask. Gulvet i stue/kjøkken/gang er heltre furu og skal pusses ned og behandles med såpe. Møbler i stue og ellers i huset er en del teak. I gangen skal vi ha flis fra norfloor av type revival memory. På badet mulighens noen grønne eller gråblå flis i dusjsone som står i stil med paletten. Jeg lurer på om dere har råd til en veggfarge som kan være litt gjennomgående i stue/ kjøkken som passer med kjøkkenfronter. Men også at det skaper en helhet i resten av huset. Soverom kan gjerne være i blå/grønne toner.
Hei :) Dine kjøkkenfronter er i følge våre opplysninger i NCS 2120-Y06R. Dette er den samme som vi kaller LADY 10246 Velvet. En nydelig gultone :)
Det er supert om du sender meg link på valgte fliser samt om du har bilder av alle rom du skal male, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hvis bildene er over 5MB (pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Hører fra deg :-)
Hei, Hytten vi skal pusse opp skal dessverre totalrenoveres og det foreligger p.t. ingen gode bilder av alle rom. Legger ved bilde av stue og kjøkken før nye vindu og terrassedør kommer. Kjøkken: fronter i velvet (dusty yellow fra epoq). Hvit benkeplate og krom armatur/stålvask. Lyst furugulv. Stue: lyst furugulv. En del teak- møbler. Gang: memory revival flis fra norfloor. Bad: Vibes azzuro flis i dusjsone, lemon sorbet hexagon flis på gulv. Leter altså etter en veggfarge som kan være i kjøkken og stue. Gjerne med råd til aksentfarger på møbler som kan "poppe". Ønsker stil inspirert fra 50- tallet. Gjerne også tips om farge til vegg på bad (der flis ikke skal være), som harmonerer med både vibes azzuro og lhexa lemon sorbet på gulv. Til slutt gjerne tips om farge til gang, hvor vi da har memory revival på gulv. Setter stor pris på hjelpen!
Hei :)
Jeg starter med forslag til basefarge til kjøkken og stue. Med LADY 10246 Velvet på kjøkkenfronter vil jeg be deg ta en titt på den lyse LADY 1108 Lotus eller LADY 12123 Contemporary White som i mine øyne vil stå fint til teakmøbler. Hva med møbler tilsvarende LADY 20162 Mellow som vil gi en fin kontrast :)
På soverom vil jeg forslå LADY 6379 Cityscape, LADY 6378 Iconic og LADY 8118 Løvsal. Disse står svært godt til hverandre og det kan være at du kan benytte deg av en av disse i gangen. Når jeg googler memory revival får jeg ikke opp ett godt treff på dine gulvfliser i gang så her må det bli opp til deg å vurdere ;)
På bad kan det bli tøft å gjenta LADY 10246 Velvet som vil være en komplementær til dine fliser i vibes azzuro. Men den må vurderes til dine gulvfliser , basert på det jeg ser på hva jeg har googlet vil jeg tro den vil harmonere fint.
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
vakker, matt og robust - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
Vakre, matte våtromsvegger