Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : Lister og tak vil være i samme farge som vegg
Hei Jotun! Jeg skal totalrenovere hjemmet mitt og trenger maleråd. Vi ønsker oss et klassisk og pent hjem som ikke føles helt som den «beige» trenden som har vært, men som er lyst (ikke hvitt!). Kan du foreslå en greige-tone som ikke blir grå og kald, men heller ikke beige? Tanken er å ha den samme fargen på kjøkken og stue, både vegger og tak. Så ønsker jeg forslag til farge til kjøkkenfrontene som passer til veggfargen (scala Aubo systemet har 2000 farger til kjøkken, og sikkert noe som tilsvarer Jotuns farger). Vi skal ha kjøkkenet «Bello». Benkeplaten er dekton Taga eller Arga (ikke landet enda). Vi skal ha detaljer i krom, og et ganske nøytralt eikegulv. Fargene du eventuelt foreslår må ikke se grønn ut i møte med krom/grått! Jeg liker kalk, sommersne og washed linen men vet ikke hvilken jeg bør ha på vegg og hvilken jeg bør ha på kjøkkeninnredning eventuelt? Er det andre paletter som er bedre? I gangen kommer det hvite/sorte-marmorfliser. Man ser gangen fra kjøkken/Stue, og ønsker gjerne fargetips her også! Håper dere har noen fargetips! 😄
Hei :) Det er supert om jeg får link på benkeplatene samt link på valgt gulv. Om du også har bilder av de aktuelle rommene og planløsning har jeg litt mer å gå på for å kunne gi en faglig vurdering :)
Har du noen ønsker om farge på kjøkkenfronter da dette er en stor investering og du bør trives med denne da den skal bestå i mange år. Hører fra deg :)
Hei igjen, Her kommer litt linker. Benkeplate, vi har sett på to forskjellige; Beige og grå (kjøligere) https://nerostein.no/produkt/dekton-taga/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=NER_NO_NO_DSA&gad_source=1&gad_campaignid=1852353350&gbraid=0AAAAADi5DBQMjo6C1KRc97ScQHs2-eQxX Beige (varmere) https://nerostein.no/produkt/dekton-arga/ Gulv: https://www.profag.no/north-wood-gulv/sigrid Håndtak kjøkkeninnredning: https://allebeslag.no/villa-t-knott-forniklet.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gad_campaignid=21209524709&gbraid=0AAAAADc-WRis6ygPrqnF-MhO2QUkgPmRK Selve kjøkkeninnredningen kan vi få i en av fargene du eventuelt foreslår. Alle rommene er lyse og har godt med lys fra vinduer fra flere sider. Bilder fra slik det ser ut nå vil nok ikke hjelpe så veldig, da vi starter helt på scratch med nye møbler osv som passer til fargene på vegger osv.
Hei :) Basert på ditt gulv som har en rødlig undertone i seg og de 2 ulike men likevel varme benkeplatene vil jeg be deg ta en titt på LADY 12119 Vintage Brown til kjøkkenfronter. Den er såpass rødlig slik at den ikke vipper grønn i undertonen i møte med ditt gulv.
Kombiner gjerne med de greige LADY 10341 Kalk eller LADY 12182 Gentle Whisper som ikke vil vippe grønt i undertonen :)
Klikk deg inn på fargelinken for å se større bilder av de anbefalte fargene. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
vakker, matt og robust - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger
Takk for tips! Tror nok vintage Brown blir litt for mørk på frontene. Kunne man hatt for eksempel gentle whisper eller kalk på kjøkkenfronten? Og sommersne eller frostrøyk på veggen? Hvilken kombo blir best? Vi er i den situasjonen at vi kan velge gulv og benkeplate etter fargen siden alt skal byttes. Det viktigste er egentlig bare å bestemme seg for en fargepalett - men det er jammen ikke lett 🙈 - også må det passe mot krom og masse dagslys.
Hei :) Jeg vil råde deg å velge gulv først slik at du finner ett du vil trives best med i flere år. En veggfarge kan lett skiftes ut.
Det er lettere å finne en veggfarge enn å finne ett gulv som vil stå til veggfargen da det er begrenset med utvalg.
LADY 1928 Sommersne er nok litt for kjølig da den har for lite rødt i seg.
Når det gjelder LADY 12182 Gentle Whisper er denne super til LADY 1376 Frostrøyk, tommel opp fra meg :) Når det gjelder LADY 10341 Kalk er jeg redd denne gir litt for liten kontrast.
Lykke til :)